Foundry uruchamia rynek dla bitcoinowych koparek | Wiadomości | CrypS.

Foundry uruchamia rynek dla bitcoinowych koparek

Zerelik Maciej
kopanie bitcoina (BTC) poradnik

Wydobycie Bitcoina przeszło w ostatnim roku ogromną transformację. Restrykcje w Chinach skłoniły większość branży do przeniesienia się do Ameryki Północnej. To jeden z powodów, dla których Foundry, szybko rozwijająca się amerykańska firma wydobywcza, uruchamia nowy rynek. Pozwoli on na handel używanymi koparkami Bitcoina.

Nowa usługa, nazwana FoundryX, ma działać jak eBay dla przemysłu górniczego. Będzie ona wykorzystywać relacje z setkami kupujących i sprzedających oraz służyć jako wiarygodny pośrednik w biznesie, który kiedyś był znany z podejrzanych praktyk.

„Ludzie chcą przejrzystości” – powiedział Jeff Burkey, wiceprezes Foundry ds. rozwoju biznesu. Według niego kupowanie koparek do wydobywania Bitcoina wymagało historycznie wiary, związanej z przelewami bankowymi do Chin.

Foundry, które prowadzi również pulę górniczą i uruchamia własne maszyny, twierdzi, że ułatwiło sprzedaż sprzętu o wartości ponad 125 milionów dolarów w 2021 roku i że w 2022 roku zabezpieczyło kolejne 40 000 koparek.

W pierwszych dniach Bitcoina, ludzie wydobywali go używając domowych laptopów, a nawet telefonów komórkowych. Jednak do 2015 r. rosnąca popularność kryptowaluty wymagała już większej mocy obliczeniowej. Dlatego właśnie zaczęły powstawać specjalistyczne maszyny wyposażone w niestandardowe chipy.

Dziś maszyny te kosztują zazwyczaj tysiące lub dziesiątki tysięcy dolarów i są produkowane przez dwóch chińskich producentów, Bitmain i MicroBT. Według prezesa Foundry, Mike’a Colyera, chińskie sankcje wobec kryptowalut zostały wymierzone w działalność krajową, ale nie w produkcję maszyn dla ekspertów.

Colyer dodał jednak, że krach doprowadził do zamieszania, ponieważ chińscy górnicy starali się przenieść swoje maszyny poza kraj lub sprzedać je kupcom w innych państwach, w tym w USA. Doprowadziło to do powstania szansy dla Foundry. Jej nowa platforma pomaga zarówno kupującym, jak i sprzedającym przebrnąć przez skomplikowany proces transportu koparek przez pół świata.

Chociaż Foundry ma mniej niż dwa lata, szybko się rozwija. Firma początkowo skupiła się na własnych operacjach wydobywania Bitcoinów, ale wkrótce rozszerzyła działalność, aby pomóc innym firmom z Ameryki Północnej w uzyskaniu i finansowaniu sprzętu. W lutym uruchomiła pulę, która stała się jedną z największych na świecie.

kopanie bitcoina (BTC) poradnik
reklama
reklama