Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 09.04.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 09.04.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 09.04.021
 • Sektor kryptowalut na platformie Robinhood osiąga nowe szczyty
  Wyniki sektora kryptowalutowego na platformie handlowej Robinhood z pierwszego kwartału (Q1) 2021 roku, wykazują 458% wzrost w porównaniu z czwartym kwartałem (Q4) 2020 roku. Jednak nie jest tak kolorowo jak mogłoby się wydawać.
 • Dyrektor firmy przechowującej BTC chińskich władz stracił je grając z dźwignią x100
  Firma Beosin, zajmująca się bezpieczeństwem blockchain, znalazła się w centrum skandalu. Jej dyrektor ds. marketingu miał stracić bitcoiny, zajęte przez chińskie władze, grając na giełdzie z dźwignią 1:100.
 • Popularność cryptojackingu spadła po raz pierwszy od 2018 roku
  Firma zajmująca się badaniem zagrożeń opracowała wyniki powiązane z aktywnością cryptojackingu. Ponoć złośliwe oprogramowanie zmuszające komputer do wydobywania kryptowalut traci impet, szczególnie w przypadku wypadków, gdzie wydobywa się monero.
 • Podejrzane zachowania największych graczy ETH
  Zgodnie z analizą Cointelegraph Consulting 10 największych wielorybów Ethereum zgromadziło około 10 miliardów dolarów, ale ich zachowania inwestycyjne sugerują, że niektóre są nadal głodne i dokupują kryptowalutę, mimo wejścia na bardzo wysoki poziom i prawdopodobieństwa spadku.
 • Wyciek danych z Facebooka zagrożeniem dla posiadaczy kryptowalut
  Większość użytkowników Facebooka ma świadomość, że niedawno doszło do poważnego wycieku danych z tego portalu. Według doniesień, hakerzy uzyskali dostęp do danych, aż 550 milionów użytkowników popularnego serwisu społecznościowego. Może mieć to poważne skutki dla posiadaczy kryptowalut jak ataki phishingowe lub ataki SIM-swap.
 • Bank centralny Pakistanu bada CBDC
  Reza Baqir, prezes Banku Stanowego Pakistanu, mówi, że kraj czeka na wybuch, jeśli chodzi o cyfryzację. Baqir dodał, że bank centralny już dał zielone światło dla ram, w ramach których banki cyfrowe mogą zacząć działać w Pakistanie
 • Coinbase Pro dodaje wsparcie dla 1inch, Enjin, NKN i Origin Token
  Giełda Coinbase zapowiedziała wprowadzenie na swoją platformę Pro czterech nowych kryptowalut: 1inch, Enjin Coin, NKN oraz Origin Token
 • Sąd nakazał organizatorom piramidy kryptowalutowej zapłacić ponad 32 mln USD
  Amerykański Sąd Okręgowy Nevady wydał wyrok przeciwko Circle Society i jego właścicielowi, Davidowi Gilbertowi Safronowi, pod zarzutem oszustwa kryptowalutowego i sprzeniewierzenia mienia. Sprawa została wniesiona do sądu przez United States Futures Trading Commission (CFTC), która wydała​​wyrok zapłacenia łącznie ponad 32 milionów dolarów.
 • Revolut wprowadza obsługę 11 nowych kryptowalut
  Użytkownicy platformy będą teraz mogli handlować kryptowalutami Cardano, Uniswap, Synthetix, Yearn Finance, Uma, Bancor, Filecoin, Numeraire, Loopring, Orchid i The Graph, a także innymi 30 kryptowalutami, które są już dostępne na Revolut.
 • Ledger stoi w obliczu zbiorowego pozwu
  Producent portfeli kryptowalutowych Ledger i platforma e-commerce Shopify stoją w obliczu pozwu zbiorowego. Ma on związek z ogromnym wyciekiem danych, który miał miejsce w zeszłym roku.
Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 09.04.021
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.