Revolut wprowadza obsługę 11 nowych kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Revolut wprowadza obsługę 11 nowych kryptowalut

Redaktor: Albert Czajkowski
Czym jest Revolut i jaki ma związek z kryptowalutami

Spółka Revolut, dostawca usług bankowości cyfrowej, wykonała kolejny krok w kierunku kompleksowej obsługi wszystkich potrzeb finansowych swoich użytkowników. Fintech, który jest na dobrej drodze, aby stać się finansową „superaplikacją”, dodał obsługę 11 nowych kryptowalut. Usługa jest dostępna dla klientów Revolut z Wielkiej Brytanii i UE.

We wpisie na oficjalnym blogu spółka Revolut poinformowała, że przychyliła się próśb klientów, którzy upominali się o kolejne kryptowaluty. Użytkownicy będą teraz mogli handlować kryptowalutami Cardano, Uniswap, Synthetix, Yearn Finance, Uma, Bancor, Filecoin, Numeraire, Loopring, Orchid i The Graph, a także innymi 30 kryptowalutami, które są już dostępne na platformie transakcyjnej Revolut.

Obecnie najdroższą z nowych kryptowalut jest Filecoin, który kosztuje około 110,42 GBP za sztukę. Najtańszą jest Cardano, a jej wartość wynosi około 0,88 GBP za sztukę. Aby pomóc użytkownikom w zapoznaniu się z nowymi kryptowalutami, Revolut dostarczył również krótką informację o każdej z nich i przypomniał użytkownikom o ryzyku związanym ze zmiennością rynku kryptowalutowego.

Popularność kryptowalut wśród użytkowników Revoluta rośnie

Na początku tego roku Revolut wydał ostrzeżenie dla swoich klientów dotyczące kryptowaluty XRP należącej do Ripple, po tym jak kilka giełd zaczęło wycofywać ją z notowań. Pomimo ostrzeżenia przed XRP, użytkownicy Revoluta nadal mogą handlować tą kryptowalutą tak długo, jak pozwala na to partnerska giełda spółki.

W przeciwieństwie do innych portfeli kryptowalutowych, użytkownicy Revolut nie mogą faktycznie usunąć zakupionych monet z aplikacji Revolut. Są one przechowywane „w zimnym portfelu u jednych z najlepszych powierników w branży kryptowalutowej”. Doniesienia medialne wskazują, że Revolut może dysponować kryptowalutami o wartości nawet 1 mld USD, których użytkownicy spółki nie mogą tak naprawdę usunąć ze swoich portfeli. Jest to wyraźny znak, że handel kryptowalutami jest coraz bardziej popularny wśród użytkowników Revolut.

Czym jest Revolut i jaki ma związek z kryptowalutamireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.