Dyrektor firmy przechowującej BTC chińskich władz stracił je grając z dźwignią x100 | Wiadomości | CrypS.

Dyrektor firmy przechowującej BTC chińskich władz stracił je grając z dźwignią x100

Redaktor: Albert Czajkowski
człowiek który przegrał bitcoiny

Firma Beosin, zajmująca się bezpieczeństwem blockchain, znalazła się w centrum skandalu. Jej dyrektor ds. marketingu miał stracić bitcoiny, zajęte przez chińskie władze, grając na giełdzie z dźwignią 1:100.

Beosin, znany również jako Lianan Tech, to firma zajmująca się analizą blockchain, z której usług korzystają chętnie chińskie władze. Spółka pomaga im w sprawach związanych z oszustwami na rynku kryptowalut. Podczas jednego z takich dochodzeń, pracownicy Beosin doprowadzili do przejęcia bitcoinów z piramidy finansowej Token Better. Skonfiskowane aktywa miały mieć wartość 300 mln juanów, czyli około 45 mln USD. Doszło do tego w listopadzie, kiedy kurs pierwszej kryptowaluty wynosił około 12 000 dolarów.

Chińskie władze zadecydowały, że pozostawią bitcoiny w rękach Beosin, które otrzymało zadanie spieniężenia środków. Na przeszkodzie w jego wykonaniu miał jednak stanąć jeden z pracowników firmy. Jak podają chińskie media dyrektor ds. marketingu, Gao Ziyang, “pożyczył” bitcoiny żeby pomnożyć je grając na giełdzie. Na początku otworzył pozycje z dźwignią x10, jednak po pierwszych stratach, uznał że odrobi je tylko dzięki udanemu tradowi z dźwignią x100. W ten sposób miał stracić całość przechowywanych BTC, wartych 45 mln USD, które stanowiły własności chińskich władz. Zaznaczmy, że pechowy trader postanowił obstawiać spadki na samym początku hossy bitcoina. 

Beosin dementuje, telefon Ziyanga nie odpowiada

Portal, który opisał sprawę, podał że Gao Ziyang został aresztowany 6 kwietnia, pod zarzutami sprzeniewierzenia państwowych środków. Jego firma zdementowała te informacje, grożąc dziennikarzom pozwem. Jednocześnie zdjęcie oraz opis sylwetki Ziyanga zniknęły ze strony internetowej spółki. Dziennikarze nie mogli się z nim także skontaktować.

Poza funkcją pełnioną w Beosin, Ziyang miał prowadzić szereg innych firm, w tym kopalnie kryptowalut w Syczuanie i Junnanie. W 2020 roku znalazł się na liście liderów przedsiębiorczości Hurun Under30s. Dalsze losy bitcoinów wartych 45 mln USD – w tym nazwa giełdy, na której przepadły, nie są znane.

człowiek który przegrał bitcoinyreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.