Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 08.06.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 08.06.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 08.06.21]
 • Cena Bitcoina drastycznie spadła poniżej 33,000 USD
  Cyfrowe złoto mocno spadło poniżej poziomu 33,000 dolarów po długim bocznym ruchu cenowym. W wyniku spadku reszta rynku również znalazła się w czerwonej strefie. Czym jest to spowodowane i jak dalej zachowa się rynek kryptowalut?
 • Trump: „bitcoin wygląda jak SCAM”
  Były prezydent USA, Donal Trump, który znany jest z negatywnego nastawienia do kryptowalut, przypuścił serię ataków na bitcoina, nazywając go „scamem przeciwko dolarowi”, którym powinni zająć się amerykańscy regulatorzy.
 • Deutsche Bank przestrzega przed „bombą inflacyjną”
  Deutsche Bank jako jedna z nielicznych instytucji prognozuje kryzys gospodarczy po wzroście inflacji w amerykańskiej gospodarce.
 • Doradca Białego Domu posiada miliony dolarów w bitcoinach
  Doradca antymonopolowy Białego Domu Tim Wu posiada bitcoin i filecoin, zgodnie z niedawnym ujawnieniem finansowym. Szacuje się, że doradca posiada od 1 do 5 milionow dolarów w BTC i od 100,000 do 250,000 w FIL.
 • Grupa Anonymous odcina się od ataku na Elona Muska
  Grupa hakerska Anonymous zaprzeczyła, że uczestniczyła w tworzeniu filmu potępiającego działalność Elona Muska i jego wpływu na rynek kryptowalut.
 • Monero otrzymuje prawie pół miliona dolarów
  Według posta zamieszczonego na Twitterze projektu Monero, zespół otrzymał anonimową darowiznę. Kwota nie jest wcale taka mała. Anonimowy darczyńca wysłał bowiem 1711 XMR.
 • Bank Anglii: Stablecoiny powinny być uregulowane
  Bank centralny Anglii opublikował dokument zatytułowany „Nowe formy pieniądza cyfrowego”. Ocenia w nim wykonalność cyfrowej waluty banku centralnego oraz omawia inne formy aktywów cyfrowych, w tym stablecoiny.
 • MicroStrategy planuje pozyskać kolejne 400 milionów na zakup BTC
  MicroStrategy ogłosiło sprzedaż 400 milionów dolarów w zabezpieczonych obligacjach z terminem wykupu do 2028 roku.
 • Bitcoinowe wieloryby zwiększają swoje pozycje
  Według firmy Santiment liczba adresów Bitcoin z saldami od 100 BTC do 10 000 BTC stale rośnie od dwóch i pół tygodnia.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 08.06.21]
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.