MicroStrategy planuje pozyskać kolejne 400 milionów na zakup BTC | Wiadomości | CrypS.

MicroStrategy planuje pozyskać kolejne 400 milionów na zakup BTC

Zerelik Maciej
microstrategy bitcoin

MicroStrategy ogłosiło sprzedaż 400 milionów dolarów w zabezpieczonych obligacjach z terminem wykupu do 2028 roku. Oferta jest skierowana do kwalifikowanych inwestorów instytucjonalnych. Pozyskana kwota zostanie wykorzystana na zakup kolejnych Bitcoinów.

MicroStrategy szykuje się do kolejnych zakupów

Wygląda na to, że Michael Saylor nie skończył jeszcze gromadzić Bitcoina. Założyciel MicroStrategy ogłosił w poniedziałek prywatną ofertę zabezpieczonych obligacji „senior” o wartości 400 milionów dolarów. Wszystko po to, aby zrobić kolejne krypto zakupy.

Nie jest to pierwszy raz kiedy MicroStrategy pozyskuje środki na inwestycję w podobny sposób. Firma już wcześniej sprzedała obligacje warte 1,05 mld USD, aby ulokować zdobyte środki w pierwotnej kryptowalucie. Ostatnia sprzedaż miała miejsce w lutym. Firma ogłosiła wtedy sprzedaż obligacji zamiennych wartych 690 mln USD.

Obligacje zamienne vs Obligacje zabezpieczone

Obligacje zamienne różnią się od obligacji zabezpieczonych tym, że te pierwsze pozwalają na zamianę na akcje MSTR, podczas gdy te drugie nie. Takie obligacje mają dwie kluczowe zalety. Po pierwsze, są one zabezpieczone aktywem stanowiącym zabezpieczenie długu (w tym przypadku Bitcoinem). Kategoria „senior” ma również pierwszeństwo przed innymi rozliczeniami w przypadku upadłości. Sprzedażą zajmie się MicroStrategy Services Corporation, oddział MSTR.

W „prywatnej sprzedaży” mogą uczestniczyć tylko inwestorzy spełniający warunki określone w przepisach SEC.  Spółka wprowadziła również zmianę strukturalną poprzez utworzenie spółek zależnych. Nowopowstała MacroStrategy LLC, będzie zarządzać Bitcoinami MicroStrategy.

Firma Michaela Saylora posiada obecnie 92 079 BTC, warte na dzień dzisiejszy 3,3 miliarda dolarów.

microstrategy bitcoin
reklama
reklama