MicroStrategy planuje pozyskać kolejne 400 milionów na zakup BTC | Wiadomości | CrypS.

MicroStrategy planuje pozyskać kolejne 400 milionów na zakup BTC

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
microstrategy bitcoin

MicroStrategy ogłosiło sprzedaż 400 milionów dolarów w zabezpieczonych obligacjach z terminem wykupu do 2028 roku. Oferta jest skierowana do kwalifikowanych inwestorów instytucjonalnych. Pozyskana kwota zostanie wykorzystana na zakup kolejnych Bitcoinów.

MicroStrategy szykuje się do kolejnych zakupów

Wygląda na to, że Michael Saylor nie skończył jeszcze gromadzić Bitcoina. Założyciel MicroStrategy ogłosił w poniedziałek prywatną ofertę zabezpieczonych obligacji “senior” o wartości 400 milionów dolarów. Wszystko po to, aby zrobić kolejne krypto zakupy.

Nie jest to pierwszy raz kiedy MicroStrategy pozyskuje środki na inwestycję w podobny sposób. Firma już wcześniej sprzedała obligacje warte 1,05 mld USD, aby ulokować zdobyte środki w pierwotnej kryptowalucie. Ostatnia sprzedaż miała miejsce w lutym. Firma ogłosiła wtedy sprzedaż obligacji zamiennych wartych 690 mln USD.

Obligacje zamienne vs Obligacje zabezpieczone

Obligacje zamienne różnią się od obligacji zabezpieczonych tym, że te pierwsze pozwalają na zamianę na akcje MSTR, podczas gdy te drugie nie. Takie obligacje mają dwie kluczowe zalety. Po pierwsze, są one zabezpieczone aktywem stanowiącym zabezpieczenie długu (w tym przypadku Bitcoinem). Kategoria “senior” ma również pierwszeństwo przed innymi rozliczeniami w przypadku upadłości. Sprzedażą zajmie się MicroStrategy Services Corporation, oddział MSTR.

W “prywatnej sprzedaży” mogą uczestniczyć tylko inwestorzy spełniający warunki określone w przepisach SEC.  Spółka wprowadziła również zmianę strukturalną poprzez utworzenie spółek zależnych. Nowopowstała MacroStrategy LLC, będzie zarządzać Bitcoinami MicroStrategy.

Firma Michaela Saylora posiada obecnie 92 079 BTC, warte na dzień dzisiejszy 3,3 miliarda dolarów.

microstrategy bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.