Monero otrzymuje prawie pół miliona dolarów od anonimowego darczyńcy | Wiadomości | CrypS.

Monero otrzymuje prawie pół miliona dolarów od anonimowego darczyńcy

Zerelik Maciej
monero xmr

Według posta zamieszczonego na Twitterze projektu Monero, zespół otrzymał anonimową darowiznę. Kwota nie jest wcale taka mała. Anonimowy darczyńca wysłał bowiem 1711 XMR (warte 486 600 USD w momencie pisania tego tekstu).

Współtwórca Monero, binaryFate, potwierdził, że transakcja nie była wynikiem dokonania przelewu we własnym funduszu. Pochodziła ona z zewnętrznego źródła.

To rzeczywiście jest darowizna! Czapki z głów dla darczyńcy. Żadnego gadania o bzdurach czy budowania reputacji, tylko bezpośrednie anonimowe działanie.

– napisał.

Darowizna została wysłana do funduszu nazwanego Monero General Fund. BinaryFate zauważył, że ten fundusz jest „zarządzany i zabezpieczony przez core team, który wydaje środki w taki sposób, aby skorzystał na tym sam projekt”.

Według raportu przejrzystości z czerwca 2020 roku, fundusz posiadał wtedy 2108,12 XMR – kwotę, która jest teraz warta około 599 800 dolarów. Ponadto fundusz posiada także adres BTC, który w tamtym momencie przechowywał 0,09 BTC (3200 dolarów). Co więcej, w zeszłym miesiącu zespół Monero otrzymał inną darowiznę w postaci 1020 XMR (277 000 dolarów). Biorąc pod uwagę te dane, wygląda na to, że dzisiejsza darowizna bardzo mocno wpłynie na zasoby zespołu twórców XMR.

Na co zespół przeznaczy środki?

Wcześniej fundusz Monero był wykorzystywany do opłacania usług internetowych i hostingu, a także narzędzi takich jak buildboty ARM. Część funduszu przeznaczana jest również na pensję. Chociaż członkowie głównego zespołu Monero nie otrzymują wynagrodzenia, projekt zatrudnia Diego „Rehrar” Salazara jako wykonawcę. On nie pracuje „za darmo”.

BinaryFate, który jest głównie odpowiedzialny za fundusz, zapowiedział, że Monero opublikuje kolejny raport przejrzystości jeszcze w tym miesiącu. Prawdopodobnie dowiemy się z niego na co przeznaczone zostaną otrzymane dzisiaj środki.

monero xmr
reklama
reklama