Cena Bitcoina drastycznie spadła poniżej 33,000 USD | Wiadomości | CrypS.

Cena Bitcoina drastycznie spadła poniżej 33,000 USD

Konrad Juszczyk
Prawie cały rynek kryptowalut poleciał w dół

Cyfrowe złoto spadło poniżej poziomu 33,000 dolarów po długim bocznym ruchu cenowym. W wyniku spadku reszta rynku również znalazła się w czerwonej strefie. Czym jest to spowodowane i jak dalej zachowa się rynek kryptowalut?

Spadek BTC poniżej 33,000 USD

Cały rynek kryptowalut spadł o 200 miliardów dolarów, wynosząc wczoraj 1,68 biliona dolarów, a dziś w najgorszym momencie zaledwie 1,47 biliona dolarów, prowadząc do strat w wysokości 300 miliardów dolarów w ciągu tygodnia.

kapitalizacja rynkowa kryptowalut
Źródło: https://coinmarketcap.com/charts/

Ostatni kryzys zbiega się z wyraźnym spadkiem liczby transakcji przepływających przez blockchain Bitcoina. Według danych BitInfoCharts, 30 maja liczba dziennych transakcji BTC spadła do 175,000 — prawie trzyletniego minimum, które ostatnim razem widzieliśmy we wrześniu, 2018 roku. Warto dodać, że w styczniu ta liczba wynosiła prawie 400,000 i pozostała stablina do połowy kwietnia.

ilość transakcji w blockchainie bitcoina
Źródło: https://bitinfocharts.com/comparison/bitcoin-transactions.html#3y

Przyczyna spadków

Cena Bitcoina spadła do najniższego poziomu od ponad tygodnia, ponieważ inwestorzy patrzą na wciąż rozwijające się perspektywy zmian amerykańskiej polityki pieniężnej. Na akcje cenowe rynku kryptowalutowego negatywnie wpływa również presja wywierana przez Chiny na instytucje, górników kryptowalut i inwestorów prywatnych poprzez np. blokowanie kont powiązanych z aktywami cyfrowymi na popularnym chińskim serwisie Weibo. Jednak to słowa byłego prezydenta USA, Donalda Trumpa mówiące o tym, że bitcoin to scam rozpoczęły wczorajsze spadki.

spadek bitcoina wykres
Źródło: https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/

Żadna ilość dobrych wiadomości nie była w stanie pomóc bykom, aby pobudzić słabą akcję cenową. Nawet sekretarz skarbu USA Janet Yellen nie poprawiła nastrojów, gdy opowiedziała się za wyższą inflacją. Deutsche Bank będący, największym niemieckim pożyczkodawcą również powiedział, że Stany Zjednoczone mogą być w jednym z najgorszych okresów inflacyjnych w historii, z wydatkami rządowymi i luźną polityką monetarną, które prawdopodobnie są katalizatorami tworzenia warunków ostatnio widzianych w latach 40. i 70.

Co dalej?

Według popularnego analityka znanego na Twitterze jako Crypto Ed, obecna perspektywa jest mało inspirująca – według niego, spadek poniżej 30,000 USD jest wysoce możliwy. Warto dodać, że Fear & Greed Index Bitcoina wykazuje obecnie poziom 13, oznaczający ekstremalny strach, który przekłada się na cały rynek.

Jak podał Cointelegraph, inwestorzy są już na krawędzi potencjalnego „krzyża śmierci” obejmującego dwie kluczowe średnie kroczące, które mogą oznaczać dalsze spadki. Bitcoin utrzymuje się już przez prawie trzy tygodnie poniżej 200-dniowej średniej kroczącej, co może spowodować długofalowe spadki, zauważył Timothy Peterson, menedżer inwestycyjny w Cane Island Alternative Advisors.

Ta metryka zawsze oznaczała koniec hossy i początek bessy. – dodał 

Prawie cały rynek kryptowalut poleciał w dół
reklama
reklama