Deutsche Bank przestrzega przed „bombą inflacyjną” | Wiadomości | CrypS.

Deutsche Bank przestrzega przed „bombą inflacyjną”

Mariusz Przepiórka
Deutsche Bank ostrzega przed inflacją

Deutsche Bank jako jedna z nielicznych instytucji prognozuje kryzys gospodarczy po wzroście inflacji w amerykańskiej gospodarce. W przeciwieństwie do stanowiska wielu decydentów co do ostatecznych skutków trwających działań stymulacyjnych i decyzji Rezerwy Federalnej, ekonomiści Deutsche Banku w ostatniej analizie, o której informuje CNBC, przewidują negatywne skutki inflacji, szczególnie dla najsłabszych grup społecznych.

Analiza wskazuje w szczególności na Rezerwę Federalną i jej nowe ramy, w których będzie tolerować wyższą inflację w imię pełnego i inkluzywnego ożywienia gospodarczego. Uważamy, że zamierzenia Rezerwy Federalnej, aby nie zacieśniać polityki, dopóki inflacja nie wykaże trwałego wzrostu, będą miały tragiczne skutki. Zaniedbywanie inflacji stanowi dla globalnej gospodarki bombę zegarową. – napisał analityk Deutsche Banku.

Po wybuchu kryzysu COVID-19, Rezerwa Federalna zainicjowała duży inflacyjny pakiet stymulacyjny o wartości blisko 2 bln USD, który ma wzmocnić kurczącą się gospodarkę. W ten sposób COVID-19 i Rezerwa Federalna skierowały wielu z tych, którzy obawiają się inflacji, w stronę inwestycji w cyfrowe złoto, jakim jest bitcoin.

Wraz z globalną dewaluacją walut fiducjarnych na całym świecie i szalejącymi bodźcami ekonomicznymi dla decydentów, bitcoin staje się coraz ważniejszy. Dzięki programowanej podaży i wolności od kontroli ze strony podmiotów zewnętrznych, takich jak drukarnie pieniędzy, bitcoin reprezentuje twardy, solidny pieniądz w czasach, gdy coraz trudniej je znaleźć.

Deutsche Bank ostrzega przed inflacją
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.