Grupa Anonymous odcina się od ataku na Elona Muska | Wiadomości | CrypS.

Grupa Anonymous odcina się od ataku na Elona Muska

Mariusz Przepiórka
Grupa Anonymous odcina się od ataku na Elona Muska

Grupa hakerska Anonymous zaprzeczyła, że uczestniczyła w tworzeniu filmu potępiającego działalność Elona Muska i jego wpływu na rynek kryptowalut. O materiale wideo, w którym osoba podająca się za członka grupy Anonymous krytykowała Muska, a także SpaceX i Teslę, pisaliśmy wczoraj.

Anonymous za stworzenie wideo obarczają winą organizację, która próbuje podszywać się pod słynną grupę hakerów. Wspomniany materiał filmowy rozpoczyna się od słów: „To jest wiadomość od grupy Anonymous dla Elona Muska”. Kończy się słowami „Jesteśmy Anonymous! Jesteśmy legionem. Oczekujcie nas”. Pomiędzy hasłami Anonymous, mówca skierował wiele nienawiści w stronę Muska, ze względu na jego tweety i opinie wpływające na rynek kryptowalut, a nawet życie ludzi.

5 czerwca do działalności Muska w mediach społecznościowych odniósł się były sekretarz pracy USA Robert Reich. Reich skorzystał z Twittera i podzielił się swoją opinią na temat aktywności Muska, mówiąc, że „to nie jest zabawne”.

Jego tweety mają poważny wpływ na rynki. To tylko kolejny przykład na to, jak miliarderom uchodzi manipulowanie rynkami bez żadnej odpowiedzialności. – napisał

Nawiązał do serii wpisów Muska w mediach społecznościowych, w których popiera on niektóre kryptowaluty. Przede wszystkim inspirowany memami żartobliwy altcoin znany wszystkim jako DOGE, który w rezultacie odnotował w tym roku bezprecedensowy wzrost wartości.

Grupa Anonymous odcina się od ataku na Elona Muska
reklama
reklama