Trump: "bitcoin wygląda jak SCAM" - cena BTC lekko spada | Wiadomości | CrypS.

Trump: „bitcoin wygląda jak SCAM” – cena BTC lekko spada

Albert Czajkowski
twitter trump

Były prezydent USA, Donal Trump, który znany jest z negatywnego nastawienia do kryptowalut, przypuścił serię ataków na bitcoina, nazywając go „scamem przeciwko dolarowi”, którym powinni zająć się amerykańscy regulatorzy.

„Bitcoin, to po prostu wydaje się oszustwem” – powiedział Trump. „Nie podoba mi się to, ponieważ to kolejna waluta konkurująca z dolarem… Chcę, aby dolar był walutą świata. Tak zawsze mówiłem.”

Były prezydent wyraził swoją opinię podczas wywiadu ze Stuart’em Varney’em w Fox Business Network. Położył duży nacisk na fakt, że kryptowaluty powinny być „bardzo mocno regulowane”.

W godzinę po wystąpieniu cena bitcoina spadła poniżej 36 000 dolarów, by chwilę później lekko wrócić ponad ten poziom. Mimo to, nie jest to duży spadek w ujęciu procentowym, a negatywne newsy tego typu zdają się mieć coraz mniejszy wpływ na cenę pierwszej kryptowaluty.

To nie pierwszy raz Trumpa

To nie pierwszy raz, kiedy Trump wyraził negatywną opinię na temat Bitcoina. Cena kryptowaluty spadła o około 10 000 USD w 2019 roku po tym, jak ówczesny prezydent powiedział, że nie jest „fanem Bitcoina i innych kryptowalut”. Były doradca ds. bezpieczeństwa narodowego w administracji Trumpa, John Bolton, powiedział również w poniedziałek, że były prezydent „kilkukrotnie” rozmawiał z sekretarzem skarbu Stevem Mnuchinem na temat zakazania kryptowaluty.

twitter trump
reklama
reklama