Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 07.05.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 07.05.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 07.05.21]
 • Przewodniczący SEC opowiada się za uregulowaniem giełd kryptowalut
  Nowy szef Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd powiedział, że Kongres powinien rozważyć uregulowanie giełd kryptowalut. Zdaniem Gary’ego Genslera włączenie ich do systemu prawnego, wpłynęłoby pozytywnie na wzrost zaufania do branży cyfrowych aktywów.
 • Norweski minister klimatu i środowiska zwolennikiem bitcoina
  Sveinung Rotevatn, norweski minister klimatu i środowiska, powiedział w niedawnym wywiadzie, że posiada bitcoiny i uważa je za znakomity magazyn wartości. Jego słowa dowodzą, że pierwsza kryptowaluta nie jest wcale tak wielkim zagrożeniem dla planety, jak uważają przeciwnicy BTC.
 • Uniswap v3 bije kolejne rekordy
  Pomimo pojawiających się niepochlebnych opinii o nowej wersji zdecentralizowanej giełdy Uniswap, odsłona v3 osiąga rekordowe wolumeny. W ciągu dnia premiery DEX obsłużył dwukrotnie wyższy wolumen transakcji niż wersja v2 w całym pierwszym miesiącu działania.
 • Pomysł na regulacje dla indyjskiego rynku kryptowalut
  Stowarzyszenie indyjskich startupów zwróciło się do rządu o zdefiniowanie kryptowalut jako aktywów cyfrowych, a nie walut. Przedstawiciele branży opublikowali białą księgę zawierającą propozycje regulacji dla aktywów kryptograficznych oraz giełd kryptowalut.
 • Goldman Sachs oferuje instrumenty pochodne bitcoina
  Goldman Sachs pozwolił dużym inwestorom na obstawianie przyszłej ceny bitcoina, poprzez udostępnienie instrumentów pochodnych NDF. Dwie strony zakładają się o cenę BTC, a kiedy kontrakt wygasa, wygrany zarabia różnicę pomiędzy ceną zakontraktowaną a rzeczywistą.
 • Zniknięcie dyrektora finansowego giełdy Atomars
  Seszelska giełda Atomars zawiesiła wypłaty i po ponad tygodniu od ich wstrzymania poinformowała, że nie ma kontaktu ze swoim CFO, który przechowywał klucze prywatne do portfeli kryptowalut. Poszlaki wskazują jednak na to, że mogło dojść do oszustwa przy wyjściu.
 • Twórca Cardano: DOGE zagraża przestrzeni kryptowalut
  Charles Hoskinson uważa, że Dogecoin nie jest zrównoważoną kryptowalutą i finalnie dotknie ją systemowa katastrofa oraz straty dla milionów użytkowników. Twórca ADA obawia się, że ​​takie wydarzenie może „zniszczyć reputację” branży kryptograficznej i prowadzić do ostrzejszych regulacji.
 • Kryptopłatności w luksusowych apartamentach w Miami
  Luksusowe apartamenty Arte Surfside w Miami zaczną akceptować płatności w kryptowalutach. Do ich mieszkańców zaliczają się m.in. Ivanka Trump oraz milionerzy i milarderzy ze Stanów Zjednoczonych.
 • Citi bank rozważa wejście na rynek kryptowalut
  Gigant bankowy Citigroup rozważa uruchomienie usług związanych z handlem i przechowywaniem kryptowalut. Szef banku Itay Tuchman powiedział, że liczba klientów zainteresowanych inwestowaniem w bitcoina stale rośnie. City wkroczy do akcji, gdy upewni się, jak wygląda stanowisko regulatorów.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 07.05.21]
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.