Goldman Sachs zaoferuje instrumenty pochodne Bitcoina na Wall Street | Wiadomości | CrypS.

Goldman Sachs zaoferuje instrumenty pochodne Bitcoina na Wall Street

Zerelik Maciej
Goldman Sachs poinformował, że 40% jego klientów ma już ekspozycję na kryptowaluty

Goldman Sachs, globalny bank inwestycyjny z ponad 2 bilionami dolarów w aktywach pod zarządzaniem, pozwoli dużym inwestorom na obstawianie przyszłej ceny Bitcoina.

Według raportu Bloomberga, Goldman zaczął używać „niedostarczalnych kontraktów terminowych” (NDF). Są to krótkoterminowe kontrakty futures, które wypłacają gotówkę inwestorom, którzy potrafią dokładnie przewidzieć przyszłą cenę Bitcoina. Dwie strony zgadzają się na cenę. Kiedy kontrakt wygasa, strona wygrywająca zarabia różnicę między ceną zakontraktowaną a rzeczywistą.

Dzięki temu posunięciu, Goldman pozycjonuje się, aby zarabiać na jednym z pozornie negatywnych aspektów Bitcoina – zmienności. Cena Bitcoina w ciągu ostatniego miesiąca wahała się pomiędzy rekordowo wysokim poziomem 63 512 dolarów a 49 278 dolarów. Obecnie znajduje się pośrodku, nieco powyżej 56 000 USD.

Chociaż Goldman już dodał publicznie notowane kontrakty terminowe na Bitcoina w tym roku, produkt NDF pozwala mu dotrzeć do większych inwestorów, takich jak firmy z Wall Street.

Bank inwestycyjny, w koordynacji z firmą Cumberland DRW, będzie kupował i sprzedawał kontrakty terminowe na BTC na rynkach opcji CME.

CME zadeklarowało 4,7 miliona dolarów przychodu z handlu kontraktami terminowymi na Bitcoinie w pierwszym kwartale. Chociaż jest to główne miejsce dla tradycyjnych inwestorów do handlu kontraktami terminowymi BTC, giełdy instrumentów pochodnych kryptowalut Binance, Huobi, OKEx, Bybit, FTX i BitMEX zgłaszają większe wolumeny.

Popyt instytucjonalny nadal znacząco rośnie w tej przestrzeni, a możliwość współpracy z partnerami takimi jak Cumberland pomoże nam rozszerzyć nasze możliwości.

– powiedział Bloombergowi Max Minton, szef działu aktywów cyfrowych w regionie Azji i Pacyfiku.

W kwietniowym spotkaniu informacyjnym, prezes Goldman David Solomon wskazał, że firma uważnie obserwuje Bitcoina, ale jest ograniczana przez regulacje.

Oczywiście, musimy działać w ramach obecnych wytycznych regulacyjnych. Na przykład nie możemy posiadać Bitcoina ani handlować nim jako zleceniodawca

– powiedział.

Dzięki Bitcoinowym kontraktom terminowym rozliczanym w gotówce, nie będzie musiał.

Goldman Sachs poinformował, że 40% jego klientów ma już ekspozycję na kryptowaluty
reklama
reklama