Norweski minister klimatu i środowiska zwolennikiem bitcoina | Wiadomości | CrypS.

Norweski minister klimatu i środowiska zwolennikiem bitcoina

Mariusz Przepiórka
norweski minister środowiska posiada bitcoin Sveinung Rotevatn

Sveinung Rotevatn, norweski minister klimatu i środowiska, w niedawnym wystąpieniu w podcaście oczyścił atmosferę wokół doniesień o szkodliwym wpływie bitcoina. Minister poparł jego użycie, a nawet przyznał, że sam posiada pewną ilość kryptowaluty. Stwierdził również, że BTC coraz bardziej udowadnia, że jest stworzony do przechowywania wartości.

To co najbardziej ekscytuje w związku z bitcoinem to fakt, że ma określone właściwości. Nie można tak nagle odkryć gdzieś złóż bitcoina, co dałoby jakiemuś krajowi ogromne zasoby. Bitcoin jest rozłożony równomiernie, jego zasoby przyrastają powoli, ale stabilnie, w dodatku jego podaż jest ograniczona. Tak, teoretycznie znakomicie nadaje się do magazynowania wartości – powiedział Rotevatn.

U szczytu popularności bitcoina pojawiły się spekulacje, jakoby stanowił on zagrożenie dla środowiska. Mimo wielokrotnie dementowanych plotek i pomówień, przeciwnicy bitcoina nadal często próbują przebijać się z wiadomościami, według których „sieć Bitcoin zużywa tyle energii elektrycznej, co stan Teksas”. Nie wspominają jednak, że większość zużywanej energii pochodzi ze źródeł odnawialnych.

Norwegia jest uważana za jeden z najbardziej skoncentrowanych na energii odnawialnej krajów na całym świecie. Fakt, że jej minister klimatu i środowiska, który jest również odpowiedzialny za kształtowanie polityki związanej z klimatem, opowiada się za wykorzystaniem bitcoina jako magazynu wartości, mówi wiele o tak zwanym niebezpiecznym wpływie bitcoina na środowisko. Krytycy wpływu BTC na środowisko nie zwracają również uwagi na to, że zużycie energii przez sieć Bitcoin jest niewielkie w porównaniu z wydobyciem złota i zużyciem energii przez sektor bankowy.

norweski minister środowiska posiada bitcoin Sveinung Rotevatnreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.