Dyrektor finansowy giełdy Atomars znika z kryptowalutami użytkowników | Wiadomości | CrypS.

Dyrektor finansowy giełdy Atomars znika z kryptowalutami użytkowników

Michał Misiura
giełda kryptowalut atomars prawdopodobnie dokonała oszustwa przy wyjściu

“Z przykrością informujemy, że administrator giełdy będący jednocześnie CFO zniknął wraz z dostępem do portfela” – poinformowała seszelska giełda kryptowalut Atomars. Klienci giełdy nie wykluczają, że doszło do exit scamu. 

Pomimo tajemniczego zniknięcia dyrektora finansowego i zawieszonych wypłatach, dane z CoinMarketCap wskazują, że handel na giełdzie nadal trwa. Aktualnie wolumen obrotu na Atomars wynosi 54 mln dolarów. Liczba klientów, którzy stracili środki nie jest znana. W telegramowej grupie giełdy, znajduje się 8 tysięcy osób, a jej konto na Twitterze śledzi prawie 25 tysięcy followersów.

Platforma obsługiwała 95 kryptowalut i 265 par tradingowych. Według CoinMarketCap Atomars powstał w czerwcu 2019 roku, a jego siedziba znajduje się na Seszelach.

Atomars exit scam?

Seszele to znany raj podatkowy, który nie stanowi dobrej gwarancji dla bezpieczeństwa środków. Ponadto w sieci nie można znaleźć żadnych informacji na temat twórców giełdy. Według ustaleń Portal do Bitcoin osobą prowadzącą grupę giełdy na Telegramie był Mike Filipenko, którego profil został niedawno usunięty z portalu Linkedin. Wiele wskazuje na to, że giełda mogła być, zaplanowanym wcześniej, oszustwem przy wyjściu.

Problemy z wypłatami od końca kwietnia

Pierwsze informacje o braku możliwości dokonania wypłaty z Atomars, zaczęły pojawiać się od 24 kwietnia, a więc na długo przed ogłoszeniem o zniknięciu dyrektora finansowego. Zaniepokojeni klienci giełdy zaczęli zostawiać komentarze na oficjalnych profilach giełdy oraz opisywać swoje problemy na Reddicie. Nie otrzymują jednak żadnych odpowiedzi. Jedyną informacją ze strony Atomars pozostaje oświadczenie z 5 maja:

ogłoszenie o zniknięciu CFO giełdy Atomars

Dyrektor finansowy i administrator giełdy zniknął

Droga społeczności Atomars,

Z przykrością informujemy, że administrator giełdy będący jednocześnie CFO zniknął wraz z dostępem do portfela i nie odpowiada na żadną komunikację. Ma również dostęp do wszystkich kont w mediach społecznościowych. W tej chwili współpracujemy z organami ścigania, aby rozwiązać tę sytuację i odzyskać wszystko, co było do tej pory.

Przepraszamy za niedogodności i dziękujemy za cierpliwość.

giełda kryptowalut atomars prawdopodobnie dokonała oszustwa przy wyjściureklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.