Projekt uregulowania branży kryptograficznej został przesłany do władz Indii | Wiadomości | CrypS.

Projekt uregulowania branży kryptograficznej został przesłany do władz Indii

Konrad Juszczyk
Indie planują wprowadzić całkowity zakaz inwestycji w kryptowaluty

Stowarzyszenie startupów w Indiach zwróciło się do rządu o zdefiniowanie kryptowalut jako aktywów cyfrowych, a nie walut. Branża chce przejrzystych zasad oraz regulacji, których będzie mogła przestrzegać, a nie zakazów, które zatrzymają rozwój tej wybitnej gospodarki.

Zmiana na lepsze

Stowarzyszenie reprezentujące indyjskie startupy i inwestorów „IndiaTech.org” chce przedstawić jasną definicję branży kryptowalutowej. Grupa opublikowała białą księgę zawierającą propozycję polityki z zaleceniami dotyczącymi ram regulacyjnych dla aktywów kryptograficznych i giełd kryptowalut w Indiach. Proponowane regulacje mówią o uznaniu kryptowalut przez Rząd Indii za aktywa cyfrowe, a nie waluty.

Zdefiniujmy kryptowaluty jako aktywa cyfrowe, a nie waluty i nadajmy im tytuł aktywów cyfrowych, aby były podobne do złota, akcji lub zbywalnych papierów wartościowych. – czytamy w propozycji

Biała księga mówi również o propozycji wprowadzenia systemu rejestracji dla giełd kryptowalut w Indiach, a także ustanowienia kontroli w związku z przestrzeganiem przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz weryfikacją użytkowników i raportowaniem zasad KYC. Wniosek wskazuje dodatkowo na potrzebę wprowadzenia niezbędnych przepisów w indyjskim prawie podatkowym, ponieważ nie ma jasnych ram opodatkowania kryptowalut w Indiach.

Dyrektor generalny IndiaTech, Rameesh Kailasam, uważa, że niektóre aspekty regulacji branżowych można przenieść na poziom samych organizacji, a indyjska branża kryptowalut ma ogromny potencjał.

Obecnie najważniejszą potrzebą w branży kryptowalut jest uzyskanie przejrzystości regulacyjnej. Mamy nadzieję, że rząd będzie współpracował z branżą w celu uregulowania tego sektora i że zostanie przyjęte podejście progresywne. – powiedział Kailasam

Warto przypomnieć, że wszystkie te wysiłki są spowodowane działaniami parlamentu Indii, który chce wprowadzić ogólny zakaz na aktywa kryptograficzne i zmusić inwestorów oraz firmy do „kapitluacji”.

Indie planują wprowadzić całkowity zakaz inwestycji w kryptowaluty
reklama
reklama