Projekt uregulowania branży kryptograficznej został przesłany do władz Indii | Wiadomości | CrypS.

Projekt uregulowania branży kryptograficznej został przesłany do władz Indii

Konrad Juszczyk
Indie planują wprowadzić całkowity zakaz inwestycji w kryptowaluty

Stowarzyszenie startupów w Indiach zwróciło się do rządu o zdefiniowanie kryptowalut jako aktywów cyfrowych, a nie walut. Branża chce przejrzystych zasad oraz regulacji, których będzie mogła przestrzegać, a nie zakazów, które zatrzymają rozwój tej wybitnej gospodarki.

Zmiana na lepsze

Stowarzyszenie reprezentujące indyjskie startupy i inwestorów „IndiaTech.org” chce przedstawić jasną definicję branży kryptowalutowej. Grupa opublikowała białą księgę zawierającą propozycję polityki z zaleceniami dotyczącymi ram regulacyjnych dla aktywów kryptograficznych i giełd kryptowalut w Indiach. Proponowane regulacje mówią o uznaniu kryptowalut przez Rząd Indii za aktywa cyfrowe, a nie waluty.

Zdefiniujmy kryptowaluty jako aktywa cyfrowe, a nie waluty i nadajmy im tytuł aktywów cyfrowych, aby były podobne do złota, akcji lub zbywalnych papierów wartościowych. – czytamy w propozycji

Biała księga mówi również o propozycji wprowadzenia systemu rejestracji dla giełd kryptowalut w Indiach, a także ustanowienia kontroli w związku z przestrzeganiem przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz weryfikacją użytkowników i raportowaniem zasad KYC. Wniosek wskazuje dodatkowo na potrzebę wprowadzenia niezbędnych przepisów w indyjskim prawie podatkowym, ponieważ nie ma jasnych ram opodatkowania kryptowalut w Indiach.

Dyrektor generalny IndiaTech, Rameesh Kailasam, uważa, że niektóre aspekty regulacji branżowych można przenieść na poziom samych organizacji, a indyjska branża kryptowalut ma ogromny potencjał.

Obecnie najważniejszą potrzebą w branży kryptowalut jest uzyskanie przejrzystości regulacyjnej. Mamy nadzieję, że rząd będzie współpracował z branżą w celu uregulowania tego sektora i że zostanie przyjęte podejście progresywne. – powiedział Kailasam

Warto przypomnieć, że wszystkie te wysiłki są spowodowane działaniami parlamentu Indii, który chce wprowadzić ogólny zakaz na aktywa kryptograficzne i zmusić inwestorów oraz firmy do „kapitluacji”.

Indie planują wprowadzić całkowity zakaz inwestycji w kryptowalutyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.