Przewodniczący SEC: Kongres powinien rozważyć uregulowanie giełd kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Przewodniczący SEC: Kongres powinien rozważyć uregulowanie giełd kryptowalut

Redakcja
sec ma nową tymczasową prezeskę

Występując przed Komisją Usług Finansowych Izby w czwartek, nowo mianowany przewodniczący SEC Gary Gensler zasugerował, że Kongres powinien rozważyć uregulowanie giełd kryptowalutowych.

Dobrze byłoby rozważyć, czy wprowadzić ochronę inwestorów na giełdy kryptowalutowe. I myślę, że gdyby tak się stało – ponieważ w tej chwili giełdy handlujące tymi aktywami kryptowalutowymi nie mają ram regulacyjnych, ani w SEC, ani w naszej siostrzanej agencji, Commodity Futures Trading Commission – mogłoby to wzbudzić większe zaufanie.

– powiedział Gensler Rep. Patrickowi McHenry’emu.

W tej chwili nie ma regulatora rynku wokół tych giełd kryptowalutowych, a zatem nie ma naprawdę żadnej ochrony wokół oszustw lub manipulacji.

– dodał.

Dzisiejsze przesłuchanie dotyczyło głównie skutków styczniowego kryzysu w GameStop, ale Rep. McHenry pytał też o to, w jaki sposób SEC Genslera może wnieść więcej jasności regulacyjnej do świata aktywów cyfrowych i kryptowalut – coś, o co od lat zabiegają świadomi blockchaina eksperci prawni.

Niektórzy uważają brak ochrony konsumentów ze strony rządowych organów regulacyjnych za pozytywny aspekt: libertariańsko nastawionym wiernym Bitcoinowi podoba się brak barier ochronnych. Ale jest to również część tego, dlaczego handel kryptowalutami pozostaje ryzykowny. SEC i Commodity Futures Trading Commission (CFTC) nadzorują kryptowaluty w niektórych przypadkach, ale ponieważ Bitcoin, Ethereum i inne główne tokeny nie są uważane za papiery wartościowe, giełdy, które nimi handlują, często mogą całkowicie omijać SEC.

Ostatni raport firmy CipherTrace, zajmującej się analizą blockchaina, wskazał na “nieuniknione” nasilenie się nielegalnej działalności w kryptowalutach w miarę dalszego rozwoju tej przestrzeni.

Pod koniec zeszłego miesiąca Izba Reprezentantów przyjęła ustawę o nazwie Eliminate Barriers to Innovation Act, która stara się rozwiązać niektóre z tych problemów. Została ona przedstawiona przez Rep. McHenry’ego jeszcze w marcu.

sec ma nową tymczasową prezeskęreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.