Uniswap v3 odnotowuje nowe rekordy | Wiadomości | CrypS.

Uniswap v3 odnotowuje nowe rekordy

Konrad Juszczyk
UNISWAP

Część użytkowników narzekało na nową wersję zdecentralizowanej giełdy Uniswap, zwłaszcza na wyższe opłaty za gaz, ogłaszając, że przestaną korzystać z platformy. Jednak mimo niepochlebnych opinii Uniswap v3 ma o wiele większy wolumen transakcji niż iteracja v2.

Bardzo udany start Uniswap v3

Założyciel Uniswap, Hayden Adams, poinformował, że dzień premiery iteracji Uniswap v3 był o wiele bardziej udany pod względem wolumenu niż jego poprzednik. We wczorajszym tweecie Adams ogłosił, że w ciągu pierwszych 24 godzin od uruchomienia Uniswap v3, DEX przetworzył ponad dwukrotnie więcej wolumenu niż iteracja v2 w całym pierwszym miesiącu.

Dzieląc wolumen Uniswap przez całkowitą wartość zablokowaną na platformie (TVL), Adams zapewnił, że platforma działa z większą wydajnością niż jej forma v2. W chwili pisania tekstu dzienny obrót na Uniswap v3 wynosi 260 milionów dolarów, a TVL oscyluje na poziomie 430 milionów dolarów.

Uniswap v3
Źródło: https://info.uniswap.org/#/

Przeciwnicy Uniswap

Nie wszyscy byli tak zachwyceni najnowszą iteracją najpopularniejszego na świecie DEX-a. Część użytkowników platformy narzekało na koszty związane z korzystaniem z Uniswap v3. Jeden z komentarzy na Twitterze brzmi:„Popełnianie błędów jest teraz jeszcze droższe. Próbowałem przenieść moją płynność UNI / ETH do V3, nie powiodło się i zapłaciłem 108,09 USD za gaz”.

Partner zarządzający Dragonfly Capital, Haseeb Qureshi, również stwierdził, że v3 jest droższy w użyciu niż poprzednik, zwracając uwagę na transakcję zamiany 3 ETH na DAI. Ponoć transakcja okazała się 28% droższa. Inny użytkownik pod nickim DeFiPrime z kolei skomentował złożoność korzystania z nowego interfejsu, stwierdzając, że „dodanie płynności wymaga teraz tytułu magistra”. Według niego jest to ogromny krok wstecz w porównaniu z prostotą, która była w wersji 2.

Opłaty nadal wydają się być główną wadą korzystania z Uniswap, chociaż to samo można powiedzieć o większości projektów DeFi w Ethereum. Oczekuje się, że obniżenie opłat Ethereum w związku z aktualizacją EIP-1559, zwiększy bazę użytkowników Uniswap v3.

UNISWAP
reklama
reklama