Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 07.04.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 07.04.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 07.04.2021
 • Coinbase osiągnęło w Q1 około 1,8 mld USD przychodu
  Giełda kryptowalut Coinbase opublikowała szacunkowe wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2021 roku. Publikacja danych ma miejsce kilka dni przed spodziewanym wejściem Coinbase na giełdę NASDAQ 14 kwietnia.
 • Ripple otrzymuje wgląd w komunikację SEC na temat kryptowalut
  Ripple ma prawo przejrzeć wewnętrzną komunikację amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) – zadecydował sąd. Spółka liczy na to, że znajdzie w niej argumenty, które pozwolą obalić pozew.
 • Playboy wypuszcza swoje NFT
  Kultowa marka lifestyle’owa rozpoczęła współpracę z Nifty Gateway, zaczynając od wypuszczenia nowej grafiki, jednocześnie pokazując wydania klasycznych zdjęć z czasopism w formie niewymiennych tokenów.
 • Szwecja kończy pierwszą fazę programu pilotażowego CBDC
  Szwedzki bank centralny Sveriges Riksbank zakończył, pierwszy etap programu pilotażowego e-korony, nakreślając kolejne kroki, które Szwecja chce podjąć, przygotowując się do zostania pierwszym europejskim krajem, który wprowadzi cyfrową walutę banku centralnego.
 • Notowana na giełdzie Nasdaq spółka Bit Digital kupuje kolejne koparki
  Notowana na giełdzie Nasdaq spółka Bit Digital, zajmująca się wydobyciem kryptowalut, w pierwszym kwartale 2021 roku zakupiła 4871 bitcoinowych koparek. Zgodnie z oficjalnym komunikatem spółki, nowe koparki dysponują wskaźnikiem hash rate w wysokości około 324 Ph/s. Dzięki nowym koparkom łączna moc wydobywcza firmy Bit Digital wzrośnie z 2250 Ph/s do 2574 Ph/s.
 • Hash-rate sieci Bitcoin osiągnął nowy ATH
  Całkowita moc obliczeniowa w sieci pierwszej kryptowaluty osiągnęła rekordowy poziom 179,4 EH/s.
 • Stellar doświadczył awarii. Przestały działać niektóre węzły.
  Blockchain Stellar doświadczył problemu technicznego, który spowodował, że węzły walidacyjne nie były w stanie przetwarzać transakcji.
 • Signal ogłosił wersję beta, która obsłuży krypto-płatności
  Aplikacja prywatnego komunikatora Signal ogłosiła dziś nową wersję beta. Wśród nowych funkcjonalności znalazła się obsługa prywatnych krypto płatności.
 • Grayscale dodaje Chainlink (LINK) do swojego funduszu
  Grayscale Investments ogłosiło we wtorek dodanie tokena Chainlink do listy posiadanych aktywów cyfrowych podmiotu. Według wtorkowego komunikatu prasowego fundusz składa się w 79,8% z BTC.
 • Projekt ekosystemu Polkadot – Polkatrain traci 3 miliony USD
  W dniu 5 kwietnia 2021 roku projekt Polkatrain ucierpiał w wyniku ataku arbitrażowego. Efektem ataku była utrata 3 milionów dolarów. Polkatrain to zdecentralizowana platforma fundarisingowa działająca w ekosystemie Polkadot.
Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 07.04.2021reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.