Stellar doświadczył awarii. Przestały działać niektóre węzły. | Wiadomości | CrypS.

Stellar doświadczył awarii. Przestały działać niektóre węzły.

Zerelik Maciej
stellar usdc

Blockchain Stellar doświadczył problemu technicznego, który spowodował, że węzły walidacyjne nie były w stanie przetwarzać transakcji.

Nieznany błąd techniczny spowodował wyłączenie węzłów walidujących z sieci Stellar. Według oficjalnych informacji przekazanych przez Stellar Development Foundation (SDF) – główny zespół rozwojowy stojący za blockchainem – około 8 rano UTC, węzły SDF przestały zatwierdzać transakcje. Zespół pracuje obecnie nad ustaleniem przyczyny, rozwiązaniem problemu oraz przywróceniem węzłów SDF do działania tak szybko, jak to możliwe. Tymczasem eksploratory bloków pokazują, że sieć nie przetwarza transakcji od kilku godzin.

Zespół wyjaśnił w raporcie, że chociaż sieć jest nadal online, z powodu problemów z instancją Horizon API, transakcje nie są wyświetlane na publicznych eksploratorach bloków.

Horizon API służy jako pomost między aplikacjami a Stellar Core. Pozwala on portfelom i eksploratorom bloków na składanie transakcji i sprawdzanie sald kont.

Większość węzłów walidatora sieci Stellar nadal działa, sieć nadal przetwarza transakcje. Sama sieć nie została wstrzymana. Dodatkowo każdy, kto uruchamia własną instancję Horizon, zamiast polegać na publicznej instancji SDF, może nadal korzystać z API do składania transakcji i zapytań o dane sieciowe

– poinformował zespół.

Ze względu na trwające problemy, giełda kryptowalutowa Bitstamp tymczasowo wstrzymała wpłaty i wypłaty natywnego tokena Stellara, XLM. Bieżący incydent nie jest jednak niczym nowym dla Stellara. W 2019 r. sieć nagle zamarzła, a transakcje nie były zatwierdzane przez dwie godziny.

Blockchainy zależą od złożonego szyfrowania i ciągłej synchronizacji między walidatorami. Stellar nie jest inny. W takich przypadkach nawet małe błędy w oprogramowaniu mogą powodować sporadyczne zakłócenia.

Stellar blockchain jest wart 11 miliardów dolarów i jest hostem kilku projektów kryptowalutowych, w tym drugiego co do wielkości stablecoina USD Coin (USDC).

stellar usdc
reklama
reklama