Stellar doświadczył awarii. Przestały działać niektóre węzły. | Wiadomości | CrypS.

Stellar doświadczył awarii. Przestały działać niektóre węzły.

Redakcja
stellar usdc

Blockchain Stellar doświadczył problemu technicznego, który spowodował, że węzły walidacyjne nie były w stanie przetwarzać transakcji.

Nieznany błąd techniczny spowodował wyłączenie węzłów walidujących z sieci Stellar. Według oficjalnych informacji przekazanych przez Stellar Development Foundation (SDF) – główny zespół rozwojowy stojący za blockchainem – około 8 rano UTC, węzły SDF przestały zatwierdzać transakcje. Zespół pracuje obecnie nad ustaleniem przyczyny, rozwiązaniem problemu oraz przywróceniem węzłów SDF do działania tak szybko, jak to możliwe. Tymczasem eksploratory bloków pokazują, że sieć nie przetwarza transakcji od kilku godzin.

Zespół wyjaśnił w raporcie, że chociaż sieć jest nadal online, z powodu problemów z instancją Horizon API, transakcje nie są wyświetlane na publicznych eksploratorach bloków.

Horizon API służy jako pomost między aplikacjami a Stellar Core. Pozwala on portfelom i eksploratorom bloków na składanie transakcji i sprawdzanie sald kont.

Większość węzłów walidatora sieci Stellar nadal działa, sieć nadal przetwarza transakcje. Sama sieć nie została wstrzymana. Dodatkowo każdy, kto uruchamia własną instancję Horizon, zamiast polegać na publicznej instancji SDF, może nadal korzystać z API do składania transakcji i zapytań o dane sieciowe

– poinformował zespół.

Ze względu na trwające problemy, giełda kryptowalutowa Bitstamp tymczasowo wstrzymała wpłaty i wypłaty natywnego tokena Stellara, XLM. Bieżący incydent nie jest jednak niczym nowymst dla Stellara. W 2019 r. sieć nagle zamarzła, a transakcje nie były zatwierdzane przez dwie godziny.

Blockchainy zależą od złożonego szyfrowania i ciągłej synchronizacji między walidatorami. Stellar nie jest inny. W takich przypadkach nawet małe błędy w oprogramowaniu mogą powodować sporadyczne zakłócenia.

Stellar blockchain jest wart 11 miliardów dolarów i jest hostem kilku projektów kryptowalutowych, w tym drugiego co do wielkości stablecoina USD Coin (USDC).

stellar usdcreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.