Spółka notowana na giełdzie Nasdaq kupuje blisko 5 tys. bitcoinowych koparek | Wiadomości | CrypS.

Spółka notowana na giełdzie Nasdaq kupuje blisko 5 tys. bitcoinowych koparek

Mariusz Przepiórka
Spółka notowana na giełdzie Nasdaq kupuje blisko 5 tys. bitcoinowych koparek

Notowana na giełdzie Nasdaq spółka Bit Digital, zajmująca się wydobyciem kryptowalut, w pierwszym kwartale 2021 roku zakupiła 4871 bitcoinowych koparek. Zgodnie z oficjalnym komunikatem spółki, nowe koparki dysponują wskaźnikiem hash rate w wysokości około 324 Ph/s. Dzięki nowym koparkom łączna moc wydobywcza firmy Bit Digital wzrośnie z 2250 Ph/s do 2574 Ph/s.

Kupno koparek przez Bit Digital

Dyrektor finansowy Bit Digital Erke Huang potwierdził zakup nowych koparek i wyjaśnił powód zakupu. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy poinformować o zakupie koparek w pierwszym kwartale 2021 roku. Po ich zainstalowaniu średnie koszty użytkowania powinny dalej spadać, a my powinniśmy zobaczyć wzrost naszej dziennej możliwości wydobywania bitcoinów. Oczekujemy, że w najbliższej przyszłości będziemy nadal inwestować w koparki, aby zwiększyć nasz ogólny wskaźnik hash rate – powiedział Huang.

Firma z siedzibą w Nowym Jorku rozmieści nowe koparki w Ameryce Północnej. Spółka Bit Digital chce w ten sposób wykorzystać rosnącą wartość bitcoina. W oficjalnym komunikacie wskazano również, że koparki zostały już dostarczone i rozdysponowane po różnych obiektach firmy w Stanach Zjednoczonych. Wśród nowych koparek znajdują się m.in. Bitmain S17+, Bitmain S17, i Bitmain S19Pro. Firma koncentruje się na zakupie koparek, które gwarantują wysokie wskaźniki hash rate i wysoką wydajność energetyczną.

Spółka notowana na giełdzie Nasdaq kupuje blisko 5 tys. bitcoinowych koparek
reklama
reklama