Signal ogłosił nową wersję beta, która obsłuży prywatne krypto płatności | Wiadomości | CrypS.

Signal ogłosił nową wersję beta, która obsłuży prywatne krypto płatności

Zerelik Maciej
Signal testuje płatności kryptowalutowe i walczy o przetrwanie w Iranie

Aplikacja prywatnego komunikatora Signal ogłosiła dziś nową wersję beta. Wśród nowych funkcjonalności znalazła się obsługa prywatnych krypto płatności.

Signal wykorzysta MobileCoin

Użytkownicy Signal w Wielkiej Brytanii mogą teraz wysyłać i odbierać MobileCoin – „monety prywatności” w rodzaju Zcash i Monero – bezpośrednio w aplikacji. Podczas gdy Bitcoin jest transparentny, w tym sensie, że transakcje są rejestrowane w publicznej księdze, monety prywatności celowo utrzymują transakcje w ukryciu. Nadal mają księgi, ale informacje są zakodowane. MobileCoin jest zbudowany na zmodyfikowanych komponentach Stellar, ale działa na własnym blockchainie.

W tej chwili jedynym miejscem, w którym można faktycznie dostać MobileCoin jest FTX – giełda Sama Bankmana-Frieda.

Signal już od jakiegoś czasu zapowiadał wejście w kryptowaluty. Twórca aplikacji, Moxie Marlinspike, był doradcą dla sieci MobileCoin od jej powstania w 2017 roku. Platformer poinformował, że aplikacja badała wdrożenie MobileCoin na początku tego roku (i że niektórzy deweloperzy nie byli zadowoleni z przeszkód regulacyjnych, z którymi może się to wiązać).

Chciałbym dojść do świata, w którym nie tylko można porozmawiać ze swoim terapeutą przez Signal, ale także zapłacić mu za sesję przez Signal.

powiedział Marlinspike w rozmowie z Wired.

Signal vs Messenger

Puryści prywatności lubią Signal za jego szyfrowanie end-to-end – rodzaj ochrony prywatności, która uniemożliwia wszelkim osobom trzecim dostęp do wiadomości. Coś jak Messenger Facebooka, tylko ten z drugiej strony, zbiera dane o użytkownikach i sprzedaje je innym firmom. CEO Facebooka Mark Zuckerberg, który zazwyczaj nie tworzy kont na konkurencyjnych usługach, niedawno sam zaczął używać Signal.

Signal testuje płatności kryptowalutowe i walczy o przetrwanie w Iranie
reklama
reklama