Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 05.02.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 05.02.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w branży kryptowalut 5 luty - cryps
  • Zwiększone opłaty za gaz w Ethereum

Opłaty za gaz Ethereum znowu osiągają rekordowe poziomy, powodując spadek popularności DeFi. Nawet proste swapy dokonywane przy pomocy DEX jak Uniswap, kosztują krocie. Według BitInfoCharts średnia opłata transakcyjna Ethereum wzrosła do rekordowego poziomu około 23 USD.

  • Zarabiaj BTC grając w Counter-Strike

Nowy start-up ZEBEDEE, wypuści w tym tygodniu serwery Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), które pozwolą graczom popularnej strzelanki od Valve wygrywać BTC w rywalizacji.

  • 27% zasobów Dogecoin na jednym adresie

Pod tajemniczym adresem zgromadzono 34,9 mld DOGE o obecnej wartości przekraczającej 1,2 mld USD. Stanowi to 27% z całej kwoty 128,2 mld DOGE będących w obiegu, co stawia pod znakiem zapytania zdecentralizowany charakter tej kryptowaluty. Coraz więcej spekulacji dotyczypowiazań Elona Muska z Dogecoin.

  • Yearn Finance w ataku straciło 2,8 miliona dolarów

Platforma DeFi Yearn.Finance poinformowała w czwartek, że jedna z jej puli funduszy została wykorzystana, co spowodowało stratę 2,8 miliona dolarów. Platforma to tak zwany agregator zysków, za pomocą którego użytkownicy mogą deponować środki w pulach lub skarbcach. Złożona eksploatacja obejmująca ponad 160 transakcji zagnieżdżonych i zużycie 8,6 mm gazu (około 75% bloku) spowodowała stratę 2,8 mln USD

  • Oszustwo na 90 mln USD z wykorzystaniem funduszu kryptowalutowego

Australijczyk będący założycielem dwóch kryptowalutowych funduszy hedgingowych o nazwach Virgil Sigma Fund i VQR Multistrategy Fund ukradł prawie 90 milionów dolarów od swoich inwestorów.

  • Chińska sieć usług blockchain ogłasza integrację z siecią Cosmos

Chińska sieć usług opartych na technologii blockchain (Blockchain Service Network, BSN) poinformowała o przeprowadzeniu integracji z siecią Cosmos, która emituje również własne tokeny ATOM.

  • MEW zapewnia dostęp do 2000 DeFi i NFT DApps przez telefon

Portfel i interfejs Ethereum MyEtherWallet lub MEW udostępnił zdecentralizowane aplikacje 1,3 milionom miesięcznych użytkowników dzięki nowej funkcji „DApps Browser” w aplikacji mobilnej MEW. Współpraca z witryną analityczną DApp DappRadar otwiera drzwi dla użytkowników MEW do dostępu do ponad 2000 zdecentralizowanych aplikacji opartych na Ethereum, w tym protokołów opartych na DeFi i NFT, bezpośrednio ze smartfona.

  • Nigeria zakazała bankom świadczenia usług dla krypto firm

Bank Centralny Nigerii (CBN) wprowadził zakaz świadczenia usług dla giełd kryptowalutowych w kraju przez wszystkie regulowane instytucje finansowe.

  • Cynthia Lummis dołącza do Senackiej Komisji Bankowej

Cynthia Lummis jest pierwszą kobietą, która będzie reprezentować stan Wyoming w Senacie USA. Lummis jest członkiem Partii Republikańskiej i została zaprzysiężona do Senatu Stanów Zjednoczonych w dniu 3 stycznia 2021 roku.

Podsumowanie dnia w branży kryptowalut 5 luty - crypsreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.