Chińska sieć usług blockchain ogłasza integrację z siecią Cosmos | Wiadomości | CrypS.

Chińska sieć usług blockchain ogłasza integrację z siecią Cosmos

Mariusz Przepiórka
BSN poinformowało o przeprowadzeniu integracji z siecią Cosmos

Chińska sieć usług opartych na technologii blockchain (Blockchain Service Network, BSN) poinformowała o przeprowadzeniu integracji z siecią Cosmos, która emituje również własne tokeny ATOM. Chińska BSN, w przeciwieństwie do swego międzynarodowego odpowiednika, obsługuje jedynie sieci blockchain z zezwoleniem.

Sieć Cosmos zintegrowana z chińską BSN jest otwartą siecią blockchain z zezwoleniem zwaną Wenchang Chain. Hybryda została opracowana przez chińską spółkę Bianjie, która również odpowiada za rozwój IrisNet. We wrześniu 2020 IrisNet była jedną z publicznych sieci dodanych do międzynarodowego ekosystemu BSN, wraz z takimi sieciami, jak Ethereum, Tezos, Nervos, Neo i EOSIO. W tym samym miesiącu projekt objął również kolejne publiczne sieci blockchain, jak Solana, Algorand i ShareRing.

Według planów BSN, chce ona zintegrować kolejne 40 sieci blockchain przed końcem lata. Biorąc pod uwagę cel promowania współoperacyjności blockchainów z zezwoleniem, integracja sieci Cosmos może być znaczącym krokiem w jego osiągnięciu. Cosmos, jako ekosystem wielołańcuchowy, koncentruje się na międzyłańcuchowej wartości transferu zarówno w przypadku aktywów cyfrowych, jak i danych. Konieczność stosowania blockchainów z zezwoleniem jest zgodna z chińskim środowiskiem regulacyjnym, które odnosi się również do rozdziału pomiędzy chińską i międzynarodową BSN.

W styczniu tego roku Cosmos uruchomiła protokół Inter Blockchain Community dla społeczności deweloperskiej, jako część nowego pakietu oprogramowania Stargate. Wcześniej pojawiały się również informacje, że Cosmos prowadzi prace nad rozszerzeniem funkcjonalności obszaru zecentralizowanych finansów poza sieć Ethereum. W połowie 2020 roku w sieci Cosmos wystartowała Kava, która pozwala użytkownikom na staking Binance Coin (BNB) oraz zarabianie stablecoina USDX.

BSN poinformowało o przeprowadzeniu integracji z siecią Cosmos
reklama
reklama