Chińska sieć usług blockchain ogłasza integrację z siecią Cosmos | Wiadomości | CrypS.

Chińska sieć usług blockchain ogłasza integrację z siecią Cosmos

Mariusz Przepiórka
BSN poinformowało o przeprowadzeniu integracji z siecią Cosmos

Chińska sieć usług opartych na technologii blockchain (Blockchain Service Network, BSN) poinformowała o przeprowadzeniu integracji z siecią Cosmos, która emituje również własne tokeny ATOM. Chińska BSN, w przeciwieństwie do swego międzynarodowego odpowiednika, obsługuje jedynie sieci blockchain z zezwoleniem.

Sieć Cosmos zintegrowana z chińską BSN jest otwartą siecią blockchain z zezwoleniem zwaną Wenchang Chain. Hybryda została opracowana przez chińską spółkę Bianjie, która również odpowiada za rozwój IrisNet. We wrześniu 2020 IrisNet była jedną z publicznych sieci dodanych do międzynarodowego ekosystemu BSN, wraz z takimi sieciami, jak Ethereum, Tezos, Nervos, Neo i EOSIO. W tym samym miesiącu projekt objął również kolejne publiczne sieci blockchain, jak Solana, Algorand i ShareRing.

Według planów BSN, chce ona zintegrować kolejne 40 sieci blockchain przed końcem lata. Biorąc pod uwagę cel promowania współoperacyjności blockchainów z zezwoleniem, integracja sieci Cosmos może być znaczącym krokiem w jego osiągnięciu. Cosmos, jako ekosystem wielołańcuchowy, koncentruje się na międzyłańcuchowej wartości transferu zarówno w przypadku aktywów cyfrowych, jak i danych. Konieczność stosowania blockchainów z zezwoleniem jest zgodna z chińskim środowiskiem regulacyjnym, które odnosi się również do rozdziału pomiędzy chińską i międzynarodową BSN.

W styczniu tego roku Cosmos uruchomiła protokół Inter Blockchain Community dla społeczności deweloperskiej, jako część nowego pakietu oprogramowania Stargate. Wcześniej pojawiały się również informacje, że Cosmos prowadzi prace nad rozszerzeniem funkcjonalności obszaru zecentralizowanych finansów poza sieć Ethereum. W połowie 2020 roku w sieci Cosmos wystartowała Kava, która pozwala użytkownikom na staking Binance Coin (BNB) oraz zarabianie stablecoina USDX.

BSN poinformowało o przeprowadzeniu integracji z siecią Cosmosreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.