Nigeria zakazała bankom świadczenia usług dla krypto firm | Wiadomości | CrypS.

Nigeria zakazała bankom świadczenia usług dla krypto firm

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
nigeria reguluje kryptowaluty

Bank Centralny Nigerii (CBN) wprowadził zakaz świadczenia usług dla giełd kryptowalutowych w kraju przez wszystkie regulowane instytucje finansowe.

Zakaz został zawarty w okólniku wydanym przez CBN w piątek. Zgodnie z zawiadomieniem banku , orzeczenie jest rozszerzeniem wcześniejszych ostrzeżeń banku o ryzyku związanym z wirtualnymi walutami.

W ramach zakazu, CBN nakazał wszystkim bankom komercyjnym zamknięcie kont należących do giełd kryptowalutowych, a także innych firm dokonujących transakcji w kryptowalutach.

CBN ostrzegł również o surowych karach dla każdego banku lub instytucji finansowej, która nie zastosuje się do dyrektywy.

Kryptowaluty w Nigerii

Kryptowaluty od zawsze były popularne w Nigerii. Jednak mocniej weszły do świadomości narodowej dopiero podczas protestów przeciwko brutalności policji w październiku 2020 roku. W tym czasie bank centralny nakazał zawieszenie kont bankowych należących do zwolenników ruchu ENDSARS. To skłoniło ich do dokonywania darowizn w Bitcoinie (BTC).

Adopcja Bitcoina w Nigerii cały czas bardzo szybko rośnie. Według danych z Google Trends, Nigeria jest nadal numerem jeden na świecie pod względem zainteresowania Bitcoina

Zakaz CBN przypomina również działania podjęte przez jego indyjski odpowiednik, Reserve Bank of India, jeszcze w 2018 roku. Dwa lata później Sąd Najwyższy Indii uchylił zarządzenie.

Oprócz zakazu CBN, we wrześniu 2020 roku Nigeryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd uznała kryptowaluty za papiery wartościowe. Co więcej ogłosiła plany sformułowania konkretnych ram prawnych dla cyfrowych aktywów.

nigeria reguluje kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.