Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 05.01.22] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 05.01.22]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 05.01.22]
 • Quentin Tarantino wyemituje tokeny NFT „Pulp Fiction”
  W listopadzie ubiegłego roku reżyser Quentin Tarantino został pozwany za naruszenie praw autorskich przez studio filmowe Miramax po zapowiedzi emisji serii tokenów NFT „Pulp Fiction”. Teraz jednak Tarantino twierdzi, że mimo wszystko projekt trafi na rynek.
 • Kolejne problemy techniczne blockchainu Solana
  Blockchain Solana doświadczył trzeciego incydentu w ciągu zaledwie kilku miesięcy, który zablokował sieć i spowodował, że transakcje nie powiodły się. Użytkownicy blockchainu zastanawiają się, czy utrudnienia były spowodowane kolejnym atakiem DDoS, czy też były to po prostu problemy z siecią.
 • Salwador jeszcze w tym roku wyemituje obligacje Bitcoin
  Minister finansów Salwadoru powiedział wczoraj, że zbliżają się do emisji swoich obligacji Bitcoin. Rząd ma wysłać Kongresowi blisko 20 ustaw, których celem jest rozpoczęcie tego procesu. Informacje o emisji potwierdził Prezydent Salwadoru, Nayib Bukele.
 • Kosowo zakazuje kopania kryptowalut
  Rząd Kosowa wprowadził wczoraj zakaz kopania kryptowalut. W ten sposób próbuje ograniczyć zużycie energii elektrycznej. Po decyzji rządu górnicy kryptowaluty w Kosowie będą musieli poszukać innego regionu do kontynuowania swojej działalności. Dotychczas wykorzystywali darmową energię elektryczną w Leposavic, Mitrovica, Zubin Potok i Zvecan.
 • Tron staje się zdecentralizowaną organizacją DAO
  Fundacja Tron postanowiła zakończyć działalność w lipcu 2021 roku, a sieć Tron jest obecnie na tyle samowystarczalna i zdecentralizowana, aby stać się w pełni rozwiniętą Zdecentralizowaną Organizacją Autonomiczną (DAO).
 • OpenSea podnosi wycenę o 300 milionów dolarów
  Platforma NFT OpenSea zamknęła rundę finansowania serii C o wartości 300 milionów dolarów, prowadzoną przez Paradigm i Coatue. Całkowita wycena tego rynku sięga 13,3 miliarda dolarów.
 • Brytyjski parlament domaga się wprowadzenia restrykcji wobec kryptowalut
  Jak donosi iNews, brytyjscy posłowie i działacze lobbują rząd Wielkiej Brytanii, aby przyjął bardziej restrykcyjne stanowisko w sprawie branży krypto.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 05.01.22]
reklama
reklama