Brytyjski parlament domaga się wprowadzenia restrykcji wobec kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Brytyjski parlament domaga się wprowadzenia restrykcji wobec kryptowalut

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
wielka brytania wytyczne 1

Jak donosi iNews, brytyjscy posłowie i działacze lobbują rząd Wielkiej Brytanii, aby przyjął bardziej restrykcyjne stanowisko w sprawie branży krypto.

Konserwatywny poseł Richard Holden powiedział dla tego portalu:

To Dziki Zachód, ta szara strefa między inwestycjami finansowymi o wysokiej dźwigni finansowej z jednej strony, a tymi produktami, które dość łatwo i rozsądnie można uznać za hazard. Musi istnieć wyraźne rozróżnienie, aby chronić ludzi.

Matt Zarb-Cousin, były doradca Jeremy’ego Corbyna, byłego lidera Partii Pracy, wziął na celownik rosnące zainteresowanie klubów piłkarskich fan tokenami.

Fan tokeny to zasadniczo kryptowaluty, które są związane z klubem piłkarskim. Największe drużyny świata zebrały już 350 mln USD za ich pomocą. Okazały się one jednak kontrowersyjne. Zarb-Cousin powiedział:

To jedyna rzecz dla klubów piłkarskich, aby sprzedawać hazard fanom. To w konsekwencji może prowadzić do ludzi niszczących swoje życie. Jednak myślę, że to [fan tokeny] jest na innym poziomie. Jeszcze gorsze jest oferowanie drogi do kryptowalut pod pozorem wzmocnienia ich pozycji w całkowicie nieuregulowanym obszarze.

To oczywiście nie jest pierwszy raz, gdy branża kryptowalut jest atakowana przez rządzących Wielkiej Brytanii.

Napięte relacje Wielkiej Brytanii z kryptowalutami

W ciągu ostatnich 12 miesięcy Wielka Brytania wielokrotnie wykazywała sceptyzm wobec sektora. W styczniu 2021 roku Financial Conduct Authority (FCA) opublikował pięć obaw dotyczących branży kryptowalutowej. Wśród nich zawarł brak ochrony konsumentów i wprowadzające w błąd reklamy.

Regulator rozprawił się również z Binance, jedną z największych i najbardziej znanych giełd kryptowalutowych na świecie. W lecie 2021 roku FCA miał “ogromny problem” z brakiem siedziby Binance.

We wrześniu FCA stwierdziło, że Binance “nie da się” uregulować. Jak twierdził regulator, Binance UK nie dostarczył mu nawet podstawowych informacji nt. swojej działalności. Giełda od tego czasu próbuje poprawić stosunki z FCA, a spór został ponoć zakończony.

wielka brytania wytyczne 1



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.