Quentin Tarantino wyemituje tokeny NFT „Pulp Fiction” | Wiadomości | CrypS.

Quentin Tarantino wyemituje tokeny NFT „Pulp Fiction”

Mariusz Przepiórka
Quentin Tarantino wyda własne NFT ze scenami „Pulp Fiction”

W listopadzie ubiegłego roku reżyser Quentin Tarantino został pozwany za naruszenie praw autorskich przez studio filmowe Miramax po zapowiedzi emisji serii tokenów NFT „Pulp Fiction”. Teraz jednak Tarantino twierdzi, że mimo wszystko projekt trafi na rynek.

Sytuacja okazała się skomplikowanym studium przypadku zastosowania praw autorskich Web 2 do produktów Web 3, w którym sprzedaż tokenów NFT mieści się w szarej strefie praw do dystrybucji filmu, które Tarantino posiada jedynie w odniesieniu do scenariusza filmu.

Dużą część zamieszania można przypisać naturze tokenów NFT – tylko posiadacze NFT mogą zobaczyć ich zawartość, zgodnie z technologią zaimplementowaną przez opartą na Ethereum sieć Secret Network firmy SCRT Labs.

Skomplikowany przypadek prawny

Po zamieszaniu projekt „Pulp Fiction” doprecyzował język opisu treści NFT, wyjaśniając, że sceny te nie są w rzeczywistości klipami wideo, które zostały usunięte z ostatecznej wersji filmu, ale obrazami odręcznie napisanego tekstu scenariusza, któremu towarzyszy podkład głosowy Tarantino.

Bart Williams, partner w kancelarii prawnej Proskauer Rose LLP, reprezentującej studio Miramax, przyznał, że Tarantino nie podejmował żadnej próby odrzucenia roszczeń studia Miramax i nie złożył żadnych roszczeń lub wniosków przeciwko firmie Miramax. Rzecznik studia potwierdził jedynie, że Tarantino odniósł się do pozwu w ubiegłym miesiącu, a pierwsze posiedzenie sądu jest zaplanowane na 24 lutego.

Tokeny pojawią się już 17 stycznia

Pomimo postępowania sądowego Tarantino i jego współpracownicy z Secret Network twierdzą, że tokeny NFT zostaną wydane w siedmiu „rozdziałach”, zaczynając od 17 stycznia, a kończąc 31 stycznia. Każdy rozdział ma zawierać tokena z inną bonusową sceną.

Tajna natura technologii sprawiła, że sprawy stały się zdecydowanie bardziej skomplikowanepowiedział Guy Zyskind, dyrektor generalny SCRT Labs.Ale Quentin ma prawa i wiedzieliśmy przez cały czas, że ma prawa, więc jesteśmy podekscytowani, że możemy wspierać go w tym projekcie.

Quentin Tarantino wyda własne NFT ze scenami „Pulp Fiction”
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.