Kolejne problemy techniczne blockchainu Solana | Wiadomości | CrypS.

Kolejne problemy techniczne blockchainu Solana

Mariusz Przepiórka
tokenomika solana

Blockchain Solana doświadczył trzeciego incydentu w ciągu zaledwie kilku miesięcy, który zablokował sieć i spowodował, że transakcje nie powiodły się. Użytkownicy blockchainu zastanawiają się, czy utrudnienia były spowodowane kolejnym atakiem DDoS, czy też były to po prostu problemy z siecią.

Skala i natura incydentu jest trudna do ustalenia, a Coinbase, Wu Blockchain i użytkownicy serwisu Reddit informują jedynie, że miało miejsce spowolnienia sieci i niepowodzenia transakcji. Współzałożyciel Solana Labs Anatoly Yakovenko zaprzeczył jednak, żeby doszło do ataku DDoS.

Do ostatniego incydentu doszło niecały miesiąc po poprzednim ataku. Wówczas pojawiły się doniesienia, że sieć została zatkana masowymi botami z powodu Initial DEX Offering (IDO) na zdecentralizowanej platformie wymiany Radium opartej na Solanie.

Według Wu Blockchain, sieć Solana przestała działać na około cztery godziny wczesnym rankiem 4 stycznia czasu UTC w wyniku ataku DDoS. Solana.Status pokazuje jednak, że sieć w tym okresie była w pełni funkcjonalna.

Gorące dyskusje użytkowników sieci

W jednym z postów na grupie r/CryptoCurrency w serwisie Reddit udostępniono kilka zrzutów ekranu użytkowników sieci Solana zgłaszających problemy z nieudanymi transakcjami SOL w czasie potencjalnego ataku i przestoju sieci. Giełda Coinbase udostępniła również raport o incydencie, informując o „obniżonej wydajności” sieci Solana, która spowodowała nieudane wypłaty SOL na giełdzie kryptowalutowej.

Inni użytkownicy odpowiadający na wpis w r/CryptoCurrency zakwestionowali te twierdzenia, pisząc, że „zamiast powtarzać opinie przypadkowych ludzi, należy pokazać wykresy”. – Atak DDoS i przestoje byłyby widoczne w eksploratorach bloków. Ja nie widzę takich oznak. Udowodnij, że się mylę. W jakich godzinach, w jakiej strefie czasowej miało do tego dojść? – pisał jeden z użytkowników

Współzałożyciel Solana Labs Anatoly Yakovenko powtórzył to samo na Twitterze, zauważając, że problemy z siecią nie były związane z atakiem DDoS, a były jedynie „przejściowymi problemami technicznymi”.

tokenomika solana
reklama
reklama