Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 03.08.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 03.08.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 03.08.21]
 • Były deweloper Monero aresztowany pod zarzutem oszustwa
  Były główny deweloper Monero, Riccardo „Fluffypony” Spagni, został zatrzymany przez amerykańskie organy ścigania. Aresztowania dokonano na wniosek władz RPA, które oskarżają go o oszustwo, przy czym sprawa nie jest powiązana z XMR.
 • Odpływ BTC ze scentralizowanych giełd drastycznie rośnie
  Odpływy bitcoinów ze scentralizowanych giełd wzrosły do ​​najwyższego poziomu od początku roku, przy czym w ciągu ostatnich siedmiu dni wycofano około 40 000 BTC.
 • HSBC nakłada ograniczenia na brytyjskich klientów Binance
  HSBC blokuje klientom z Wielkiej Brytanii możliwość korzystania z kart kredytowych wydanych przez bank w dokonywaniu płatności na giełdzie kryptograficznej Binance. Wcześniej Barclays i Santander UK nałożyły ograniczenia na giełdę kryptowalut Binance, a teraz jeden z największych holdingów finansowych na świecie.
 • Wzrost kryto przestępczości w Hongkongu
  Skala strat spowodowanych krypto oszustwami w Hongkongu osiągnęła rekordowy poziom. Lokalna policja wykryła 496 takich przypadków w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku. Ofiary straciły łącznie ponad 27 milionów dolarów. Największy pojedynczy przypadek to utrata prawie 16 milionów dolarów.
 • Twórca gry NFT stracił 16 CryptoPunków przez SCAM
  Twórca gry NFT stracił 16 CryptoPunków i sporo ETH po tym, jak padł ofiarą scamera. Niewymienne tokeny NFT mogły mieć wartość nawet miliona dolarów.
 • Przychody górników Ethereum spadną o 20-30%
  Aktywacja EIP-1559 w ramach londyńskiego hard forka w sieci Ethereum doprowadzi do 20-30% spadku przychodów górników. Takie obliczenia są dostarczane przez ekspertów firmy wydobywczej Compass.
 • Władze Nigerii przestraszone bitcoinem
  Pomimo zaporowych działań ze strony nigeryjskich władz, adopcja bitcoina w kraju gwałtownie rośnie – donosi The Guardian. Rząd afrykańskiego państwa próbuje ratować swoją narodową walutę – nair, osiągając przy tym całkowicie odwrotny efekt.
 • SkyBridge równoważy 38 500 ton emisji dwutlenku węgla
  Globalna firma inwestycyjna SkyBridge Capital nawiązała współpracę z dostawcą kredytów węglowych MOSS Earth w celu zakupu tokenów odpowiadających emisji 38 436 ton dwutlenku węgla. Firma SkyBridge ogłosiła ten ruch 2 sierpnia, a założyciel Anthony Scaramucci prognozuje, że przemysł wydobywczy Bitcoin „do końca dekady będzie w pełni neutralny dla środowiska”.
 • Szef SEC przygląda się solidnej regulacji rynku kryptowalut
  Szef amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Gary Gensler, powiedział, że rozważa solidny system regulacyjny dla rynku kryptowalut. Gensler dodał we wtorek w wywiadzie dla Bloomberga, że jego zainteresowanie kryptowalutami nie oznacza, że ​​przyjmie podejście regulacyjne, na które liczyło wielu ludzi.
 • NCR Corporation zamierza kupić firmę LibertyX
  Firma NCR Corporation, dostawca technologii korporacyjnych, ogłosiła porozumienie w sprawie zakupu firmy LibertyX, która uruchomiła jedną z pierwszych detalicznych sieci bankomatów BTC.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 03.08.21]
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.