Odpływ BTC ze scentralizowanych giełd drastycznie rośnie | Wiadomości | CrypS.

Odpływ BTC ze scentralizowanych giełd drastycznie rośnie

Konrad Juszczyk
btc chain

Scentralizowane giełdy kryptowalut przeżyły najcięższy tydzień wypłat bitcoinów od listopada 2020 roku.

Ciężki czas dla giełd kryptowalut

Odpływy bitcoinów ze scentralizowanych giełd wzrosły do ​​najwyższego poziomu od początku roku, przy czym w ciągu ostatnich siedmiu dni wycofano około 40 000 BTC. Według raportu Glassnode odpływy BTC przyspieszyły do liczby przekraczającej 100 000 BTC miesięcznie już po raz trzeci od marca 2020 roku. Zgodnie z analizą on-chain tylko 13,2% podaży BTC jest obecnie utrzymywana na giełdach, stając się najniższym poziomem w całym 2021 roku.

Odpływ BTC z giełd

Odpływy wzrosły do ​​prawie 150 000 BTC miesięcznie pod koniec kwietnia 2020 roku po gwałtownym krachu z „Czarnego Czwartku”, w którym ceny kryptowalut spadły o ponad 50%. Odpływy ponownie zbliżyły się do 150 000 BTC miesięcznie w listopadzie 2020 roku, gdy Bitcoin mocno wzrósł, aby przetestować nowe ATH (w tamtym czasie 20 000 USD).

Warto dodać, że GlassNode odnotował rozbieżne trendy między giełdami Coinbase i Binance w 2021 roku. Coinbase doświadczył znacznych odpływów, podczas gdy Binance był największym odbiorcą BTC. Mimo tak dobrych informacji dla Binance, rezerwy największej giełdy na świecie zaczynają się zmniejszać, ponieważ w ciągu ostatniego tygodnia platformę opuściło 37 500 BTC, wartych ponad 1,5 mld USD.

btc chainreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.