Twórca gry NFT stracił 16 CryptoPunków przez SCAM | Wiadomości | CrypS.

Twórca gry NFT stracił 16 CryptoPunków przez SCAM

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Rynek NFT rośnie jak na drożdżach

Twórca gry NFT stracił 16 CryptoPunków i sporo ETH po tym, jak padł ofiarą scamera. Niewymienne tokeny NFT mogły mieć wartość nawet miliona dolarów.

Leżałem w łóżku wczoraj wieczorem, umysł był bardzo zamglony, pobieżnie przeglądałem strony. Cała rzecz wydarzyła się jak zły sen, prawie czułem się jak zahipnotyzowany

– napisał wczoraj na Twitterze Stazie, pseudonimowy twórca gry NFT Hedgie.

Oszust o pseudonimie “cryptopunksbot” zamieścił na serwerze Discord CryptoPunk ogłoszenie oferujące inwestorom NFT szansę na wygranie dziesięciu awatarów NFT z okazji czterech lat istnienia projektu. Stazie skorzystał z tej fałszywej oferty. Posunięcie to doprowadziło go jednak do utraty 16 CryptoPunków, prawdopodobnie wartych co najmniej milion dolarów.

Link prowadził do LarvaLabs.io, przekonującej kopii LarvaLabs.com, projektu stojącego za CryptoPunks. Według Stazie, fałszywa strona zawierała popup, “który wyglądał jak Metamask”. Wyskakujące okienko mówiło, że bezpieczeństwo Metamask zostało naruszone i poprosiło o frazę seed Stazie’go, aby przywrócić dostęp. Każdy, kto ma dostęp do dwunastosłownej frazy może opróżnić portfel MetaMask z funduszy.

Stazie nieświadomie wysłał do oszusta frazę seed swojego portfela. Portfel, który zawiera teraz 10 CryptoPunków, jest widoczny na Larva Labs. Dzisiaj oszust sprzedał 5 CryptoPunków za 149 ETH (385 000 USD). Wczoraj, przeniósł też CryptoPunka, którego Stazie nadal używa jako swojego zdjęcia profilowego na Twitterze, do innego portfela.

Stazie jest w kryptowalutach od 2017 roku. Swój błąd przypisuje “wypaleniu, zmęczeniu i frustracji”.

Rynek NFT rośnie jak na drożdżachreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.