NCR Corporation zamierza kupić firmę LibertyX | Wiadomości | CrypS.

NCR Corporation zamierza kupić firmę LibertyX

Mariusz Przepiórka
NCR Corporation zamierza kupić firmę LibertyX

Firma NCR Corporation, dostawca technologii korporacyjnych, ogłosiła porozumienie w sprawie zakupu firmy LibertyX, która uruchomiła jedną z pierwszych detalicznych sieci bankomatów BTC. W poniedziałkowym komunikacie NCR poinformowała, że spodziewa się finalizacji zakupu LibertyX jeszcze w tym roku, w zależności od regulacyjnych licencji i zatwierdzeń.

Firma podkreśliła, że zamierza zaoferować możliwości LibertyX jako część swoich rozwiązań dla banków, sprzedawców detalicznych i restauracji, co oznacza, że klienci NCR Corporation mogą otrzymać funkcje zakupu, wypłaty i płatności kryptowalutowych. – Nasi klienci oczekują kompleksowego rozwiązania w zakresie walut cyfrowych, w tym możliwości kupowania i sprzedawania kryptowalut, transgranicznych przekazów pieniężnych i akceptowania płatności w walutach cyfrowych w kanałach cyfrowych i fizycznych – powiedział dyrektor ds. technologii NCR Tim Vanderham.

LibertyX umożliwia użytkownikom dokonywanie zakupów za pomocą kryptowalut w różnych sklepach detalicznych w Stanach Zjednoczonych za pomocą aplikacji mobilnej lub poprzez sieć bankomatów BTC. Według danych firmy, obecnie obsługuje ona 20 000 sklepów detalicznych w Stanach Zjednoczonych oraz 9500 bankomatów kryptowalutowych.

Według danych z CoinATMRadar, na świecie jest około 24 500 bankomatów kryptowalutowych, a wzrost ich liczby w 2021 roku jest wykładniczy. Bitcoin Depot, jeden z największych posiadaczy sieci bankomatów BTC, ogłosił niedawno nawiązanie współpracy z siecią sklepów Circle K, w ramach której zainstalowano ponad 700 bankomatów BTC w USA i Kanadzie.

NCR Corporation zamierza kupić firmę LibertyXreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.