SkyBridge równoważy 38 500 ton emisji dwutlenku węgla | Wiadomości | CrypS.

SkyBridge równoważy 38 500 ton emisji dwutlenku węgla

Mariusz Przepiórka
Fundusz inwestycyjny Bitcoin BTC od SkyBridge Capital

Globalna firma inwestycyjna SkyBridge Capital nawiązała współpracę z dostawcą kredytów węglowych MOSS Earth w celu zakupu tokenów odpowiadających emisji 38 436 ton dwutlenku węgla. Firma SkyBridge ogłosiła ten ruch 2 sierpnia, a założyciel Anthony Scaramucci prognozuje, że przemysł wydobywczy Bitcoindo końca dekady będzie w pełni neutralny dla środowiska”.

Obecnie jednak Scaramucci uważa, że równoważenie emisji dwutlenku węgla jest skutecznym sposobem dla całej branży na zmniejszeniu śladu węglowego. – W tym momencie równoważenie emisji dwutlenku węgla to skuteczny sposób na zmniejszenie wpływu sieci Bitcoin na środowisko i ułatwienie akceptacji waluty przez inwestorów myślących w kategoriach ESG – powiedział założyciel SkyBridge.

Branża krypto stara się ograniczyć wpływ na środowisko

SkyBridge jest instytucjonalnym zarządcą aktywów, który zapewnia ekspozycję na BTC poprzez produkty funduszowe. Firma złożyła również w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wniosek o rejestrację funduszu ETF opartego na BTC. MOSS Earth jest firmą zajmującą się technologiami klimatycznymi, która dostarcza tokeny „MCO2” zabezpieczone kredytami węglowymi w celu zrównoważenia emisji gazów cieplarnianych. W ramach współpracy firma SkyBridge skorzystała z „konserwatywnej” metody szacowania w celu określenia śladu węglowego związanego z posiadanymi przez nią bitcoinami.

Moss pozyskuje kredyty węglowe z niezależnie weryfikowanych projektów, takich jak Vera, które zwalczają wycinanie lasów w Amazonii i finansują swoje inicjatywy środowiskowe poprzez sprzedaż kredytów węglowych. SkyBridge dołącza do kilku firm kryptowalutowych, które zakupiły w tym roku jednostki równoważenia emisji dwutlenku węgla, aby zmniejszyć swój wpływ na środowisko. Podobne kroki podjęły wcześniej giełdy kryptowalutowe FTX, Gemini i BitMEX.

Obawy związane z ochroną środowiska wywarły negatywny wpływ na kryptowaluty w maju bieżącego roku, kiedy to Elon Musk ogłosił, że Tesla rezygnuje z przyjmowania płatności w BTC właśnie ze względu na zbyt duże zużycie energii  i wpływ kryptowalut na środowisko. Warto podkreślić, że Bill Gates również postrzega bitcoin jako problem klimatyczny.

Fundusz inwestycyjny Bitcoin BTC od SkyBridge Capital
reklama
reklama