Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 03.02.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 03.02.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w branży kryptowalut 3 luty - cryps
  • Ethereum przebija poziom 1500 USD

Cena ETH wzrosła o ponad 14% w ciągu 24 godzin, osiągając nowe ATH, tym samym pokonując poziom ze stycznia, 2018 roku.

  • Yellen zwołuje SEC, CFTC i FED w sprawie Robinhood

Sekretarz skarbu Janet Yellen stoi przed pierwszą poważną sprawą w swojej kadencji. Czterej jeźdźcy amerykańskich regulacji finansowych spotkają się, aby omówić obawy dotyczące manipulacji na rynku wynikające z głośnego dramatu związanego z akcjami GameStop oraz w pewnym stopniu XRP.

  • Portfel Exodus – Phishing SCAM

Użytkownicy aplikacji portfela kryptowalut dla urządzeń desktopowych i mobilnych Exodus, dostają maile z niepokojącą treścią.

  • Binance uruchamia usługę płatności

Giełda kryptowalut Binance uruchomiła wersję beta własnej usługi płatniczej. Binance Pay jest dostępne dla zarejestrowanych użytkowników na giełdzie. Firma mówi , że wersja beta wspiera rodzimą znak wymiany BNB The Binance USD (BUSD) stablecoin, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) oraz jedna waluta fiat euro. Ponadto użytkownicy mają dostęp do tokena ekosystemu wydawcy bankowych kart debetowych powiązanych z zasobami cyfrowymi Swipe (SXP).

  • OKEx planuje integrację z siecią Lightning Network

Giełda kryptowalut OKEx, poinformowała że planuje dołączyć do sieci Lightning Network w 2 kwartale tego roku.

  • Ruffer Investment wycofał inwestycję w BTC

Brytyjska firma inwestycyjna Ruffer Investment zlikwidowała część swojej pozycji w bitcoinie po podwojeniu ceny aktywów. Dyrektor inwestycyjny Duncan McInnes zauważył, że firma nie spodziewała się tak szybkiego zwrotu. Według niego Ruffer wycofał 650 milionów dolarów – prawie całą kwotę, jaką zainwestował w listopadzie.

Stellar Development Foundation ogłosiła we wtorek, że długo oczekiwana integracja z USD Coin (USDC) weszła już w życie. Użytkownicy mogą teraz dokonywać transakcji z USDC na blockchainie Stellar.

  • US Navy sprzedała 9000 danych osobowych za bitcoiny

markiz Asaad Hooper i Natasha Rene Chalc – służyli w marynarce wojennej. Według władz uzyskali oni dostęp do bazy danych jednej z firm pod pretekstem sprawdzenia personelu. Zgodnie z aktem oskarżenia para sprzedała dane osobowe ponad 9000 osób za 160,000 USD w bitcoinach.

  • Burmistrz Miami chce wprowadzić możliwość wynagrodzenia w BTC

Miami chce zostać najbardziej przyjaznym miejscem dla BTC w USA, dlatego burmistrz Francis Suarez ogłosił plany nad wykorzystaniem bitcoina w zapłatach dla pracowników, którzy są zainteresowani tego typu rozwiązaniem.

Podsumowanie dnia w branży kryptowalut 3 luty - cryps
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.