OKEx planuje integrację z siecią Lightning Network | Wiadomości | CrypS.

OKEx planuje integrację z siecią Lightning Network

Redaktor: Albert Czajkowski
giełda kryptowalut okex OKX

Giełda kryptowalut OKEx, poinformowała że planuje dołączyć do sieci Lightning Network w 2 kwartale tego roku.

Użytkownicy giełdy będą mogli wysyłać i odbierać bitcony poprzez sieć Lightning Network, dzięki czemu zredukują opłaty transakcyjne oraz skrócą czas ich zatwierdzania. W związku z hossą na rynku kryptowalut, obecne opłaty na rzecz górników wynoszą nierzadko około 15 dolarów. Na zatwierdzenie transakcji trzeba czekać zaś często od 30 minut do godziny. Zdaniem OKEx tego rodzaju obciążenie zniechęca użytkowników do interakcji z siecią bitcoin

Lightning Network umożliwia mikropłatności i przyśpiesza czas transakcji. Funkcjonuje jako druga warstwa sieci bitcoina, która nie obciąża jego blockchaina. Wykorzystuje podłączonych do siebie użytkowników jako kanały dla przesyłania środków. Aby stać jej częścią należy uruchomić własny węzeł.

Sieć Lightning Network zyskuje coraz większe zainteresowanie wśród giełd kryptowalut. Wcześniej, włączenie się do niej w tym roku zapowiedział m.in. Kraken. 

giełda kryptowalut okexreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.