USD Coin wchodzi na blockchain Stellar | Wiadomości | CrypS.

USD Coin wchodzi na blockchain Stellar

Redakcja
stellar usdc

Stellar Development Foundation ogłosiła we wtorek, że długo oczekiwana integracja z USD Coin (USDC) weszła już w życie. Użytkownicy mogą teraz dokonywać transakcji z USDC na blockchainie Stellar.

Integracja z drugim co do wielkości stablecoinem została pierwotnie ogłoszona w październiku 2020 roku. Od tego czasu stablecoin podwoił swoją całkowitą podaż – z 2,7 mld USD w październiku do 6 mld USD obecnie.

USDC jest używany głównie na Ethereum, gdzie wyemitowana została prawie cała jego podaż. Algorand był drugim blockchainem, który gościł USDC, ale jak do tej pory adopcja tego blockchaina szła raczej topornie. Na Algorand wyemitowanych jest nieco ponad 11 milionów dolarów. W październiku 2020 było to zaledwie 3,5 mln USD.

Stellar Development Foundation ma nadzieję, że USDC wywoła falę adopcji płatności transgranicznych. Projekt odnotował 104-procentowy wzrost w ciągu roku w zakresie płatności w sieci. Integracja USDC odbywa się przy wsparciu interfejsów API Circle, które umożliwiają firmom łatwe przyjmowanie płatności, emitowanie programowalnych wypłat i wykonywanie innych działań finansowych. Po zdobyciu konta Circle, firmy mogą również wymieniać stablecoin między różnymi blockchainami bez żadnych kosztów. Jest to możliwe dzięki programowi Circle Multichain.

Stellar wcześniej nie posiadał wsparcia ze strony głównych operatorów stablecoinów, co utrudniało realizację jego misji. Wiele firm z ekosystemu Stellar jest podobno w trakcie wdrażania USDC do swoich produktów. Nowe USDC jest obecnie dostępne na zdecentralizowanej giełdzie Stellar, choć nie jest pewne, czy inne giełdy planują wspierać nowe aktywo.

Stellar może zaoferować alternatywę dla tych, którzy chcą przeprowadzać transakcje w USDC. Circle pozycjonuje USDC jako w pełni regulowanego dolara cyfrowego, mając nadzieję, że zacznie on zastępować fiaty w Stanach Zjednoczonych. W miarę narastania zatorów na blockchainie Ethereum, Stellar może stać się wartościową siecią równoważącą obciążenie w sposób podobny do Tron i Tethera. Niemniej jednak, nie wiadomo jeszcze, czy USDC na Stellarze spotka się z lepszą adopcją niż na Algorandzie.

stellar usdcreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.