Ethereum przebija poziom 1500 USD | Wiadomości | CrypS.

Ethereum przebija poziom 1500 USD

Konrad Juszczyk
Cena Ethereum (ETH) osiągnęła dziś nowy rekord wszechczasów

Cena ETH wzrosła o ponad 14% w ciągu 24 godzin, osiągając nowe ATH, tym samym pokonując poziom ze stycznia, 2018 roku.

Ethereum na szczycie

Cena Ethereum (ETH) osiągnęła dziś nowy rekord wszechczasów, pokonując poziom ze stycznia 2018 roku, w wysokości 1380 dolarów. W chwili pisania tekstu wartość tej kryptowaluty oscyluje przy 1530 dolarach. Warto podkreślić, że Ethereum jest drugą co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej (około 174 mld USD), zaraz za bitcoinem (około 664 mld USD).

Ethereum osiąga nowe ATH pokonując poziom 1500 USD
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/ETHUSD/

Od początku roku Ethereum drastycznie rośnie i zmierza w kierunku 2,000 USD, pomimo faktu, że ponad 2% podaży kryptowaluty jest obecnie zamknięta w Eth2. W samym styczniu prawie dodatkowy milion ETH został zablokowany do stakingu, podczas gdy całkowita liczba walidatorów Eth2 wzrosła z 49,200 do 76,200.

Przyczyna wzrostu ETH

Wzrost DeFi, optymizm dotyczący opcji ETH i znaczące działania wielorybów odegrały główną rolę w ostatnim rajdzie. Jednak najważniejsze były zdecentralizowane finanse (DeFi), czyli zestaw aplikacji, który pozwala użytkownikom handlować i pożyczać bez banków lub brokerów. Według DeFi Pulse, analizującego rynek zdecentralizowanych finansów, branża zalicza kolejny rekord w wysokości ponad 30 miliardów dolarów zablokowanych w protokołach DeFi opartych na Ethereum. Jak dotąd ETH i DeFi idą krok w krok, osiągając nowe szczyty.

Protokoły DeFi zajmują 30 miliardów dolarów - nowy rekord ATH
Źródło: https://defipulse.com/

Dodatkowo Grayscale, największy na świecie fundusz aktywów kryptograficznych, ogłosił niedawno ponowne otwarcie swojego funduszu Ethereum Trust dla akredytowanych inwestorów. Według najnowszych danych dostarczonych przez firmę kryptograficzną bybt.com Grayscale zgromadziło 24,796 ETH o wartości prawie 38 milionów dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin. Firma zarządza obecnie prawie 3 milionami ETH o łącznej wartości około 4,5 miliarda USD.

Cena Ethereum (ETH) osiągnęła dziś nowy rekord wszechczasów
reklama
reklama