Burmistrz Miami chce wprowadzić możliwość wynagrodzenia w BTC | Wiadomości | CrypS.

Burmistrz Miami chce wprowadzić możliwość wynagrodzenia w BTC

Konrad Juszczyk
Burmistrz Miami chce wynagrodzenia dla pracowników w BTC

Miami chce zostać najbardziej przyjaznym miejscem dla BTC w USA, dlatego burmistrz Francis Suarez ogłosił plany nad wykorzystaniem bitcoina w zapłatach dla pracowników, którzy są zainteresowani tego typu rozwiązaniem.

Miasto przyszłości

Miami, położone na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, w południowo-wschodniej Florydzie staje się coraz bardziej przychylne kryptowalutom. Burmistrz Francis Suarez ogłosił w wywiadzie dla Forbesa, że pracownicy miasta Miami będą mogli wkrótce zdecydować, czy ich pensje będą wypłacane w BTC, czy w USD. Oprócz wysiłków na poziomie miasta, burmistrz stara się promować prawa przyjazne dla kryptowalut na poziomie stanowym, jednak regulacje nadal nie są w wielu stanach przyjazne aktywom cyfrowym.

Inne plany Suareza

Burmistrz Suarez powiedział Forbesowi, że ze względu na wzrost popularności walut cyfrowych wśród obywateli, chce zrobić wszystko, co w jego mocy, aby Miami było miastem przyjaznym bitcoinom. Inne propozycje obejmują zezwolenie na płacenie lokalnych opłat i podatków w BTC i niektórych innych kryptowalutach, a także przeznaczenie 1% rezerw budżetowych miasta Miami w BTC, na wzór Microstrategy. Francis Suarez rozważa również sfinansowanie swojej kampanii reelekcyjnej w wiodącej kryptowalucie i ma nadzieję, że zorganizuje konferencję Bitcoin w mieście.

Główne postacie ze świata kryptowalut zareagowały pozytywnie na nowy pomysł Suareza, w tym dyrektor generalny Twittera i Square Jack Dorsey. Nazwał on to posunięcie na Twitterze „inteligentnym”.

Burmistrz Miami chce wynagrodzenia dla pracowników w BTC
reklama
reklama