Burmistrz Miami chce wprowadzić możliwość wynagrodzenia w BTC | Wiadomości | CrypS.

Burmistrz Miami chce wprowadzić możliwość wynagrodzenia w BTC

Konrad Juszczyk
Burmistrz Miami chce wynagrodzenia dla pracowników w BTC

Miami chce zostać najbardziej przyjaznym miejscem dla BTC w USA, dlatego burmistrz Francis Suarez ogłosił plany nad wykorzystaniem bitcoina w zapłatach dla pracowników, którzy są zainteresowani tego typu rozwiązaniem.

Miasto przyszłości

Miami, położone na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, w południowo-wschodniej Florydzie staje się coraz bardziej przychylne kryptowalutom. Burmistrz Francis Suarez ogłosił w wywiadzie dla Forbesa, że pracownicy miasta Miami będą mogli wkrótce zdecydować, czy ich pensje będą wypłacane w BTC, czy w USD. Oprócz wysiłków na poziomie miasta, burmistrz stara się promować prawa przyjazne dla kryptowalut na poziomie stanowym, jednak regulacje nadal nie są w wielu stanach przyjazne aktywom cyfrowym.

Inne plany Suareza

Burmistrz Suarez powiedział Forbesowi, że ze względu na wzrost popularności walut cyfrowych wśród obywateli, chce zrobić wszystko, co w jego mocy, aby Miami było miastem przyjaznym bitcoinom. Inne propozycje obejmują zezwolenie na płacenie lokalnych opłat i podatków w BTC i niektórych innych kryptowalutach, a także przeznaczenie 1% rezerw budżetowych miasta Miami w BTC, na wzór Microstrategy. Francis Suarez rozważa również sfinansowanie swojej kampanii reelekcyjnej w wiodącej kryptowalucie i ma nadzieję, że zorganizuje konferencję Bitcoin w mieście.

Główne postacie ze świata kryptowalut zareagowały pozytywnie na nowy pomysł Suareza, w tym dyrektor generalny Twittera i Square Jack Dorsey. Nazwał on to posunięcie na Twitterze „inteligentnym”.

Burmistrz Miami chce wynagrodzenia dla pracowników w BTCreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.