Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 02.07.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 02.07.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 02.07.21]
 • Najniższa liczba aktywnych adresów bitcoin od 2020 roku
  Liczba aktywnych adresów w sieci Bitcoin spadła o około 60% w ciągu ostatnich sześciu tygodni. Spadek pokazuje malejący udział użytkowników w sieci, co może być oznaką słabego popytu.
 • Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandii
  Giełda kryptowalutowa Binance musi stawić czoła kolejnym organom regulacyjnym. Cayman Islands Monetary Authority (CIMA) jest kolejnym regulatorem, który poinformował, że spółka nie jest zarejestrowana w jego jurysdykcji i nie ma licencji do prowadzenia działalności z terenu Kajmanów.
 • Grayscale kupiło Cardano – ADA jest teraz trzecim największym walorem spółki
  Grayscale, wiodący na świecie fundusz zajmujący się zarządzaniem cyfrowymi aktywami, ujawnił przebudowę swojego portfela. Spółka zrobiła to w taki sposób, że Cardano (ADA) stał się trzecim największym walorem firmy pod względem wartości.
 • Udział „zielonej energii” w kopaniu bitcoinów wyniósł 56%
  W drugim kwartale 2021 r. udział zielonej energii w światowym przemyśle wydobywczym bitcoinów wyniósł 56%. Do takiego wniosku doszła Rada Górnictwa Bitcoin (BMC) w swoim pierwszym raporcie. BMC obejmuje 23 firmy, które odpowiadają za 32% całkowitego hashrate’u sieci pierwszej kryptowaluty. 
 • Zagraniczne giełdy w Indiach mogą zostać objęte 18% podatkiem
  Indyjski bank centralny cały czas utrzymuje wrogie stanowisko wobec lokalnych giełd aktywów cyfrowych. Teraz wygląda na to, że kraj ten będzie dążył do wprowadzenia nowego podatku dla zagranicznych platform transakcyjnych, które w ostatnim czasie zgarnęły sporą część rynku.
 • Nvidia sprzeda spółce Hive układy graficzne o wartości 66 mln USD
  Hive Blockchain Technologies Ltd, kanadyjska firma zajmująca się wydobyciem kryptowalut z siedzibą w Vancouver, ogłosiła, że podpisała z firmą Nvidia kontrakt na dostawę układów graficznych o wartości 66 mln USD.
 • Robinhood ujawnił wniosek o IPO
  Platforma Robinhood przyjazna kryptowalutom przekazała Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oświadczenie o przebiegu oferty IPO. Oczekuje się notowania akcji zwykłych klasy A na giełdzie Nasdaq pod tickerem „HOOD”. Liczba i przedział cenowy oferowanych akcji nie zostały ujawnione. 
 • FATF o finansowaniu terroryzmu: Skrajnie prawicowe ugrupowania sięgają po kryptowaluty
  Grupa Specjalna ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (FATF), globalny organ nadzorujący przestępstwa finansowe, opublikowała raport dokumentujący, w jaki sposób skrajnie prawicowe grupy zaczynają korzystać z kryptowalut.
 • Kazachstan wprowadzi dodatkowy podatek dla górników
  W miarę jak Kazachstan staje się coraz bardziej popularnym miejscem do wydobywania kryptowalut, prezydent kraju podpisał nową ustawę wprowadzającą dodatkowy podatek dla górników kryptowalut w 2022 roku.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 02.07.21]
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.