Najniższa liczba aktywnych adresów bitcoin od 2020 roku | Wiadomości | CrypS.

Najniższa liczba aktywnych adresów bitcoin od 2020 roku

Konrad Juszczyk
Co oznacza spadek BTC do poziomu 40,000 dolarów?

Liczba aktywnych adresów w sieci Bitcoin spadła o około 60% w ciągu ostatnich sześciu tygodni. Spadek pokazuje malejący udział użytkowników w sieci, co może być oznaką słabego popytu.

Liczba aktywnych adresów BTC spada

Podczas gdy rynek krytowalut stara się uzyskać trakcję i osiągać nowe wzrosty, najnowsze dane pokazują malejącą liczbę aktywnych adresów bitcoin w sieci. Według danych dostarczonych przez firmę Glassnode zajmującą się analizą blockchain 7-dniowa średnia krocząca aktywnych adresów bitcoin spadła w środę do 758 165, czyli najniższego poziomu od kwietnia 2020 roku.

Kilka czynników może przyczyniać się do drastycznego spadku aktywnych adresów BTC jak np. spadek ceny bitcoina o ponad 50% z poziomu ATH oraz zmniejszenie hash-rate’u sieci przez restrykcje w Chinach nałożone na górników. Aktywne adresy Ethereum wzrosły w ciągu ostatniego tygodnia o około 10%, do 700 000, pomimo spadku ceny. Warto podkreślić jednak, że koniec końców adresy w sieci ETH i tak spadły w porównaniu ze szczytowym poziomem 900 000 na początku kwietnia.

Spadek aktywnego udziału użytkowników jest oznaką słabego popytu. – powiedział Charlie Morris, dyrektor ds. inwestycji w ByteTree Asset Management.

Co oznacza spadek BTC do poziomu 40,000 dolarów?
reklama
reklama