Zagraniczne giełdy w Indiach mogą zostać objęte 18% podatkiem | Wiadomości | CrypS.

Zagraniczne giełdy w Indiach mogą zostać objęte 18% podatkiem

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Indie rozważają przyspieszenie prac nad ustawą kryptowalutową

Indyjski bank centralny cały czas utrzymuje wrogie stanowisko wobec lokalnych giełd aktywów cyfrowych. Teraz wygląda na to, że kraj ten będzie dążył do wprowadzenia nowego podatku dla zagranicznych platform transakcyjnych, które w ostatnim czasie zgarnęły sporą część rynku.

Drugi najbardziej zaludniony naród na świecie nadal pracuje nad regulacjami dotyczącymi kryptowalut. Według najnowszego raportu w tej sprawie, zagraniczne giełdy aktywów cyfrowych mogą zostać objęte nowym podatkiem. Istnieje bowiem możliwość, że będą one zobowiązane do płacenia dodatkowego podatku, jeżeli okaże się, że ich klienci pochodzą z Indii.

Według raportu, prawie wszystkie takie platformy handlowe nie płacą teraz podatków. Jeśli jednak nowa propozycja wejdzie w życie, będą one opodatkowane na poziomie 18%.

Online Information Database Access and Retrieval (OIDAR) będzie mogło wyznaczyć zespół odpowiedzialny za egzekucję podatków. Jednocześnie raport Reutersa wskazuje, że lokalne giełdy wciąż mają problem ze znalezieniem organizacji bankowych chętnych do współpracy z nimi. Jest to spowodowane tym, że Reserve Bank of India nadal prowadzi niekorzystną politykę wobec branży, pomimo zniesienia wcześniej wprowadzonego zakazu.

Podczas gdy rząd rozważa, jak powinien traktować aktywa kryptowalutowe, RBI utrzymuje, że są one zbyt spekulacyjne i niebezpieczne. Ostatnio gubernator banku poinformował, że bank przedstawił swoje obawy władzom.

Indie rozważają przyspieszenie prac nad ustawą kryptowalutowąreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.