Grayscale kupiło Cardano. ADA jest teraz trzecim największym walorem spółki | Wiadomości | CrypS.

Grayscale kupiło Cardano. ADA jest teraz trzecim największym walorem spółki

Zerelik Maciej
Grayscale Investments zarejestrowała fundusze powiernicze Aave (AAVE), Polkadot (DOT),Cosmos (ATOM), Cardano (ADA), oraz Monero (XMR)

Grayscale, wiodący na świecie fundusz zajmujący się zarządzaniem cyfrowymi aktywami, ujawnił przebudowę swojego portfela. Spółka zrobiła to w taki sposób, że Cardano (ADA) stał się trzecim największym walorem firmy pod względem wartości.

Zgodnie z komunikatem Grayscale, firma dostosowała portfel Grayscale Digital Large Cap Fund „sprzedając pewne ilości istniejących składników Funduszu proporcjonalnie do ich odpowiednich wag i wykorzystując wpływy gotówkowe do zakupu Cardano (ADA)”.

Według tabeli dostarczonej przez firmę, ADA jest obecnie trzecim pod względem wartości aktywem funduszu i stanowi 4,26% całego portfela. Tuż przed Cardano znajduje się tylko Bitcoin i Ethereum.

Wiceprezes ds. finansów w Grayscale – Edaward McGee skomentował najnowszy ruch firmy mówiąc:

Jesteśmy podekscytowani, że możemy powitać Cardano w portfelu naszego Digital Large Cap Fund, ponieważ pracujemy nad tym, aby nasz zdywersyfikowany fundusz mógł bezpiecznie posiadać aktywa, które łącznie stanowią 70% całego rynku aktywów cyfrowych. Waluty cyfrowe stanowią wyjątkową okazję dla inwestorów do dywersyfikacji ich portfeli, a w Grayscale jesteśmy dumni, że możemy zapewnić naszym inwestorom dostęp do wiodących walut cyfrowych za pośrednictwem regulowanych, znanych ofert produktów.

Już wcześniej informowaliśmy, że firma zarejestrowała fundusze powiernicze dla kilku kryptowalut, w tym Cardano. Teraz jednak wygląda na to, że Grayscale chce wykorzystać altcoina, który w 2021 roku gwałtownie zyskał zarówno na popularności, jak i cenie.

 

Grayscale Investments zarejestrowała fundusze powiernicze Aave (AAVE), Polkadot (DOT),Cosmos (ATOM), Cardano (ADA), oraz Monero (XMR)
reklama
reklama