Grayscale kupiło Cardano. ADA jest teraz trzecim największym walorem spółki | Wiadomości | CrypS.

Grayscale kupiło Cardano. ADA jest teraz trzecim największym walorem spółki

Redakcja
Grayscale Investments zarejestrowała fundusze powiernicze Aave (AAVE), Polkadot (DOT),Cosmos (ATOM), Cardano (ADA), oraz Monero (XMR)

Grayscale, wiodący na świecie fundusz zajmujący się zarządzaniem cyfrowymi aktywami, ujawnił przebudowę swojego portfela. Spółka zrobiła to w taki sposób, że Cardano (ADA) stał się trzecim największym walorem firmy pod względem wartości.

Zgodnie z komunikatem Grayscale, firma dostosowała portfel Grayscale Digital Large Cap Fund “sprzedając pewne ilości istniejących składników Funduszu proporcjonalnie do ich odpowiednich wag i wykorzystując wpływy gotówkowe do zakupu Cardano (ADA)”.

Według tabeli dostarczonej przez firmę, ADA jest obecnie trzecim pod względem wartości aktywem funduszu i stanowi 4,26% całego portfela. Tuż przed Cardano znajduje się tylko Bitcoin i Ethereum.

Wiceprezes ds. finansów w Grayscale – Edaward McGee skomentował najnowszy ruch firmy mówiąc:

Jesteśmy podekscytowani, że możemy powitać Cardano w portfelu naszego Digital Large Cap Fund, ponieważ pracujemy nad tym, aby nasz zdywersyfikowany fundusz mógł bezpiecznie posiadać aktywa, które łącznie stanowią 70% całego rynku aktywów cyfrowych. Waluty cyfrowe stanowią wyjątkową okazję dla inwestorów do dywersyfikacji ich portfeli, a w Grayscale jesteśmy dumni, że możemy zapewnić naszym inwestorom dostęp do wiodących walut cyfrowych za pośrednictwem regulowanych, znanych ofert produktów.

Już wcześniej informowaliśmy, że firma zarejestrowała fundusze powiernicze dla kilku kryptowalut, w tym Cardano. Teraz jednak wygląda na to, że Grayscale chce wykorzystać altcoina, który w 2021 roku gwałtownie zyskał zarówno na popularności, jak i cenie.

 

Grayscale Investments zarejestrowała fundusze powiernicze Aave (AAVE), Polkadot (DOT),Cosmos (ATOM), Cardano (ADA), oraz Monero (XMR)reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.