Kazachstan wprowadzi dodatkowy podatek dla górników kryptowalut w 2022 r. | Wiadomości | CrypS.

Kazachstan wprowadzi dodatkowy podatek dla górników kryptowalut w 2022 r.

Zerelik Maciej
Kazachstan

W miarę jak Kazachstan staje się coraz bardziej popularnym miejscem do wydobywania kryptowalut, prezydent kraju podpisał nową ustawę wprowadzającą dodatkowy podatek dla górników kryptowalut.

Prezydent Republiki Kazachstanu Kassym-Jomart Tokayev podpisał ostatnio nową ustawę, która nakłada dodatkowy podatek za energię wykorzystywaną przez górników kryptowalut działających w kraju. Nowe opłaty wejdą w życie od stycznia 2022 roku.

Według lokalnej agencji informacyjnej Kursiv, nowa ustawa wprowadza dodatkową opłatę w wysokości 1 kazachstański teng (0,00233 USD) za kilowatogodzinę.

Dodatkowy podatek jest częścią serii zmian legislacyjnych w krajowym kodeksie podatkowym, dotyczących górników kryptowalut. Kazachski parlament przyjął ustawę w połowie czerwca.

Albert Rau, przewodniczący komisji ds. reformy gospodarczej i rozwoju regionalnego, powiedział, że głównym celem wprowadzenia nowych przepisów jest uregulowanie branży wydobycia kryptowalut i „wyprowadzenie jej z cienia”. Rau jest poprzednim pierwszym wiceministrem inwestycji i rozwoju Kazachstanu i to on jest autorem nowych inicjatyw regulacyjnych.

Kazachstan niedawno stał się głównym miejscem, do którego przenoszą się górnicy. Według danych z Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index, Kazachstan jest czwartym co do wielkości krajem na świecie pod względem całkowitego udziału w hash rate Bitcoina. Przed nim znajdują się tylko Chiny, Stany Zjednoczone oraz Rosja.

Jak informowaliśmy wcześniej, chińscy górnicy przenoszą swoje operację, ze względu na zakazy wprowadzane w Państwie Środka. Swoją działalność przenieśli już tacy giganci jak Caanan czy BTC.com.

Kazachstan
reklama
reklama