Nvidia sprzeda spółce Hive układy graficzne o wartości 66 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Nvidia sprzeda spółce Hive układy graficzne o wartości 66 mln USD

Mariusz Przepiórka
Nvidia osłabia potencjalny hash rate w układach GeForce

Hive Blockchain Technologies Ltd, kanadyjska firma zajmująca się wydobyciem kryptowalut z siedzibą w Vancouver, ogłosiła, że podpisała z firmą Nvidia kontrakt na dostawę układów graficznych o wartości 66 mln USD. Komunikat pojawił się w związku z dołączeniem firmy do partnerskiego programu dostawy usług w chmurze Nvidia Partner Network (NPN).

– Dołączenie do planu NPN w tej chwili ma na celu stworzenie podstaw do rozwoju usług Enterprise Cloud wraz z usługami High-Performance Computing (HPC) – poinformowała firma Hive. Ponadto, zgodnie z oświadczeniem firmy, nawiązanie współpracy z NVIDIA może ułatwić Hive wykorzystanie jej dojrzałego ekosystemu, głębokiej wiedzy branżowej oraz dobrego systemu współpracy i obsługi klienta do ulepszenia własnej infrastruktury obliczeniowej. W komunikacie nie określono specyfikacji modeli układów graficznych objętych umową.

Spadki w branży po decyzjach chińskich władz

Od czasu, gdy chińskie władze zintensyfikowały działania przeciwko wydobyciu BTC, ceny układów graficznych spadły, a maszyny górnicze od kwietnia straciły na wartości prawie 75%. Największy na świecie producent maszyn do wydobywania bitcoinów, firma Bitmain Technology, w odpowiedzi na niedawne działania chińskiego rządu wymierzone w górników kryptowalutowych zawiesiła sprzedaż maszyn górniczych. Mimo że Chiny nadal zaostrzają krajowe przepisy dotyczące wydobywania kryptowalut, NVIDIA będzie co miesiąc dostarczać firmie Hive nowe układy graficzne przeznaczone do centrów danych.

Frank Holmes, dyrektor generalny firmy Hive Blockchain, stwierdził, że inwestycja w układy graficzne Nvidia wzmacnia zdolność firmy do zachowania elastyczności i daje możliwość dostosowania się do ciągle zmieniających się warunków działania w tej jakże dynamicznej branży. Hive Blockchain Technologies Ltd stała się pierwszą firmą wydobywającą kryptowaluty, która w 2017 roku wdrożyła strategię zielonej energii i ESG. Hive jest spółką notowaną na giełdzie papierów wartościowych w Kanadzie.

Nvidia osłabia potencjalny hash rate w układach GeForcereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.