Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 01.10.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 01.10.21]

Konrad Juszczyk
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 01.10.2021
 • USA nie zbanują Bitcoina jak Chiny
  System Rezerwy Federalnej (FRS) nie planuje zakazania kryptowalut, ale niektóre aktywa cyfrowe muszą zostać uwzględnione w ramach prawnych. Powiedział o tym szef Fed Jerome Powell.
 • Kraken ujawnia luki w amerykańskich bitomatach
  Kraken Security Labs, ramię cyberbezpieczeństwa giełdy kryptowalutowej Kraken, zidentyfikowało kilka luk w powszechnie używanym bitomacie od General Bytes – BATMtwo.
 • TikTok wyda kolekcję NFT prowadzoną przez najlepszych twórców
  Popularne filmy z TikToka będą wydawane jako przedmioty kolekcjonerskie NFT na platformie Immutable X. Pierwsze NFT obejmują prace Lil Nas X, Garego Vaynerchuka, Grimes i innych.
 • NFL i Dapper Labs wprowadzą rynek NFT
  Amerykańska Narodowa Liga Piłki Nożnej (NFL) oraz startup stojący za NBA Top Shot i CryptoKitties planują uruchomić rynek NFT. Platforma zostanie uruchomiona w styczniu 2022 roku. Marketplace oparty na blockchainie Flow będzie miał podobną funkcjonalność jak NBA Top Shot – kupno i sprzedaż kart NFT o tematyce piłkarskiej.
 • BitBay pierwszą giełdą spełniającą nowe wymagania w Estonii
  Polska giełda BitBay poinformowała, że została pierwszą w Estonii w pełni licencjonowaną i regulowaną giełdą kryptowalutową w ramach nowych restrykcyjnych ram regulacyjnych wprowadzonych przez estońską jednostkę analityki finansowej (FIU) jesienią 2020 roku.
 • Visa buduje hub dla międzyłańcuchowych krypto płatności
  Visa wprowadza uniwersalny hub płatności kryptowalutowych, pozwalający na interoperacyjność cyfrowych aktywów w różnych sieciach blockchain i kanałach płatności.
 • Binance zatrudnia agenta IRS, który pomagał w zamknięciu Silk Road
  Największa na świecie giełda kryptowalut Binance, ogłosiła w środę kolejne zmiany w kadrze. Firma zatrudniła nowych urzędników IRS, aby poprawić swoją zgodność z przepisami.
 • Górnictwo kryptowalutowe wznawia działalność w Iranie
  Władze Iranu zezwolą licencjonowanym górnikom kryptowalutowym na wznowienie działalności po trzymiesięcznym zakazie nałożonym przez byłego prezydenta Hassana Rouhaniego 26 maja 2021 roku. Zakaz został wprowadzony w życie ze względu na obawy dotyczące stabilności sieci energetycznej kraju.
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 01.10.2021
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.