Binance zatrudnia agenta IRS, który pomagał w zamknięciu Silk Road | Wiadomości | CrypS.

Binance zatrudnia agenta IRS, który pomagał w zamknięciu Silk Road

Zerelik Maciej
Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandii

Największa na świecie giełda kryptowalut Binance, ogłosiła w środę kolejne zmiany w kadrze. Firma zatrudniła nowych urzędników IRS, aby poprawić swoją zgodność z przepisami.

W komunikacie prasowym Binance poinformowała, że mianował byłego agenta specjalnego IRS Tigrana Gambaryana wiceprezesem ds. globalnego wywiadu i dochodzeń. Z kolei Matthew Price, zostanie starszym dyrektorem ds. dochodzeń w firmie.

Urodzony w Rosji Gambaryan, który rozpoczął swoją karierę w IRS w Oakland, jest ekspertem w dziedzinie blockchaina, dobrze znanym w kręgach egzekwowania krypto prawa. Jego największym osiągnięciem było odkrycie tożsamości skorumpowanego agenta DEA, który ukradł miliony w BTC od Rossa Ulbrichta, twórcy darknetowego rynku Silk Road.

Gambaryan odegrał również kluczową rolę w dochodzeniu w sprawie włamania do Mt. Gox w 2014 roku oraz w doprowadzeniu do likwidacji rosyjskiej giełdy BTC-e.

Price jest również dobrze zaznajomiony z kryptowalutami. Ostatnio w IRS prowadził śledztwo w sprawie miksera kryptowalut Helix, którego dyrektor generalny niedawno przyznał się do winy w związku z zarzutami dotyczącymi prania brudnych pieniędzy.

Zatrudnienie dwóch agentów z IRS, prawdopodobnie pomoże Binance ujawnić nielegalną działalność na swojej platformie – działalność, na którą według krytyków giełda do niedawna przymykała oko.

Nominacje Gambaryana i Price’a pojawiają się wkrótce po tym, jak Binance ogłosiło zatrudnienie specjalisty ds. darknetu z Europolu oraz dyrektora ds. zgodności z przepisami z platformy eToro.

Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandii
reklama
reklama