Binance zatrudnia agenta IRS, który pomagał w zamknięciu Silk Road | Wiadomości | CrypS.

Binance zatrudnia agenta IRS, który pomagał w zamknięciu Silk Road

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandii

Największa na świecie giełda kryptowalut Binance, ogłosiła w środę kolejne zmiany w kadrze. Firma zatrudniła nowych urzędników IRS, aby poprawić swoją zgodność z przepisami.

W komunikacie prasowym Binance poinformowała, że mianował byłego agenta specjalnego IRS Tigrana Gambaryana wiceprezesem ds. globalnego wywiadu i dochodzeń. Z kolei Matthew Price, zostanie starszym dyrektorem ds. dochodzeń w firmie.

Urodzony w Rosji Gambaryan, który rozpoczął swoją karierę w IRS w Oakland, jest ekspertem w dziedzinie blockchaina, dobrze znanym w kręgach egzekwowania krypto prawa. Jego największym osiągnięciem było odkrycie tożsamości skorumpowanego agenta DEA, który ukradł miliony w BTC od Rossa Ulbrichta, twórcy darknetowego rynku Silk Road.

Gambaryan odegrał również kluczową rolę w dochodzeniu w sprawie włamania do Mt. Gox w 2014 roku oraz w doprowadzeniu do likwidacji rosyjskiej giełdy BTC-e.

Price jest również dobrze zaznajomiony z kryptowalutami. Ostatnio w IRS prowadził śledztwo w sprawie miksera kryptowalut Helix, którego dyrektor generalny niedawno przyznał się do winy w związku z zarzutami dotyczącymi prania brudnych pieniędzy.

Zatrudnienie dwóch agentów z IRS, prawdopodobnie pomoże Binance ujawnić nielegalną działalność na swojej platformie – działalność, na którą według krytyków giełda do niedawna przymykała oko.

Nominacje Gambaryana i Price’a pojawiają się wkrótce po tym, jak Binance ogłosiło zatrudnienie specjalisty ds. darknetu z Europolu oraz dyrektora ds. zgodności z przepisami z platformy eToro.

Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandiireklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.