BitBay pierwszą giełdą spełniającą nowe wymagania w Estonii | Wiadomości | CrypS.

BitBay pierwszą giełdą spełniającą nowe wymagania w Estonii

Mariusz Przepiórka
Polska giełda kryptowalut BitBay

Polska giełda BitBay poinformowała, że została pierwszą w Estonii w pełni licencjonowaną i regulowaną giełdą kryptowalutową w ramach nowych restrykcyjnych ram regulacyjnych wprowadzonych przez estońską jednostkę analityki finansowej (FIU) jesienią 2020 roku.

Audyt, który został przeprowadzony przez niezależną firmę zewnętrzną, badał zarówno kryptowalutowe, jak i fiducjarne aktywa finansowe oraz wyciągi potwierdzający ich istnienie i aktualny stan na kontach użytkowników. Analizie poddano dochody, przychody i zyski oraz praktyki księgowe, procedury AML (przeciwdziałanie praniu pieniędzy) i KYC (poznaj swojego klienta), aby potwierdzić wypłacalność, bezpieczeństwo i odpowiedzialność fiskalną firmy.

Ponad 1000 wycofanych licencji

Od czasu zaostrzenia wymogów licencyjnych w 2020 roku dostawcy usług związanych z kryptowalutami są teraz traktowani z taką samą uwagą jak instytucje finansowe, zgodnie z krajową ustawą o praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Do tej pory, od czasu wprowadzenia nowych przepisów, z powodu braku zgodności z nowymi przepisami cofnięto ponad 1000 licencji.

Dzisiejszy komunikat jest ważnym kamieniem milowym dla naszej firmy, a także dla całej branży. W BitBay wierzymy, że regulacja ma fundamentalne znaczenie dla stworzenia bezpiecznej przyszłości dla cyfrowych pieniędzy i giełd kryptowalutowych, i że tylko poprzez pełną transparentność kryptowalut będziemy w stanie otworzyć je dla wszystkich. Właśnie z tego powodu zobowiązujemy się do współpracy z władzami na całym świecie, aby zapewnić transparentność procesów przepływu depozytów, transakcji i podatków do, przez i z giełd kryptowalutowych. – poinformowała giełda BitBay.

Giełda publikuje również sprawozdanie finansowe

Giełda podkreśliła również, że uczciwość i bezpieczeństwo zawsze stanowiły podstawę jej podejścia do kryptowalut, a uzyskana certyfikacja powinna stanowić potwierdzenie dla miliona użytkowników platformy BitBay, że ich aktywa są w dobrych rękach.

Po wynikach audytu giełda opublikowała również sprawozdanie finansowe. Od października 2019 do grudnia 2020 spółka osiągnęła 8 849 686 EUR przychodów netto, co przełożyło się na zysk netto w wysokości 6 491 835 EUR po opodatkowaniu. Dodatkowo spółka posiada również kapitał zakładowy w wysokości 100 000 EUR.

Polska giełda kryptowalut BitBay
reklama
reklama