Visa buduje hub dla międzyłańcuchowych krypto płatności | Wiadomości | CrypS.

Visa buduje hub dla międzyłańcuchowych krypto płatności

Redakcja
visa mastercard

Visa wprowadza uniwersalny hub płatności kryptowalutowych, pozwalający na interoperacyjność cyfrowych aktywów w różnych sieciach blockchain i kanałach płatności.

Firma Visa chce zrewolucjonizować płatności cyfrowe. W czwartkowym wpisie na blogu ogłosiła publikację dokumentu badawczego przedstawiającego zarys uniwersalnego węzła dla stablecoinów i przyszłych walut cyfrowych banku centralnego. Protokół Universal Payment Channels (UPC) połączy różne blockchainy pozwalając użytkownikom na wymianę środków między nimi.

Celem UPC jest rozwiązanie jednego z największych problemów stojących przed przyjęciem aktywów cyfrowych: interoperacyjności między łańcuchami. W poście na blogu Visa podaje przykład zastosowania jej nowego produktu.

Wyobraź sobie, że dzielisz czek z przyjaciółmi, gdy wszyscy przy stole używają innego rodzaju pieniędzy – niektórzy używają cyfrowej waluty banku centralnego (lub CBDC), takiej jak szwedzka eKrona, a inni preferują prywatny stablecoin, taki jak USDC.

Dzięki protokołowi UPC, Visa ma nadzieję odwzorować bezproblemową funkcjonalność transgranicznych, wielowalutowych płatności w istniejących międzynarodowych systemach płatniczych. Chociaż prace rozwojowe są nadal na wczesnym etapie, dokument badawczy firmy nakreśla silne teoretyczne ramy i wiele przypadków użycia.

Decyzja o budowie protokołu UPC pokazuje, że Visa spodziewa się, iż waluty cyfrowe będą w przyszłości odgrywać znacznie większą rolę w codziennych płatnościach.

Oprócz dokumentu badawczego Visa, pod koniec ubiegłego tygodnia firma wdrożyła również swoje pierwsze w historii smart kontrakty dla UPC na sieci testowej Ethereum Ropsten.

visa mastercardreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.