TikTok wyda kolekcję NFT prowadzoną przez najlepszych twórców | Wiadomości | CrypS.

TikTok wyda kolekcję NFT prowadzoną przez najlepszych twórców

Konrad Juszczyk
TikTok wchodzi w branżę kryptowalut, blockchain i NFT

Popularne filmy z TikToka będą wydawane jako przedmioty kolekcjonerskie NFT na platformie Immutable X. Pierwsze NFT obejmują prace Lil Nas X, Garego Vaynerchuka, Grimes i innych.

NFT z TikToka

Społecznościowa sieć udostępniania wideo TikTok, która obecnie liczy ponad miliard aktywnych użytkowników miesięcznie na całym świecie, ogłosiła dziś, że wyda serię przedmiotów kolekcjonerskich NFT ze znanymi twórcami jak Lil Nas X, Gary Vaynerchuk, czy Grimes. Niewymienne tokeny mają przedstawiać najpopularniejsze filmy z platformy danych twórców.

Dochody ze sprzedaży niewymiennych tokenów trafią bezpośrednio do zaangażowanych twórców i artystów NFT, a część z nich zostanie przeznaczona na cele charytatywne. Warto podkreślić, że kolekcje NFT zostaną wydane na Immutable X, czyli rozwiązaniu do skalowania warstwy 2, które działa na Ethereum, oferując niższe opłaty transakcyjne i szybsze czasy realizacji niż sieć główna Ethereum. W zeszłym miesiącu TikTok ogłosił partnerstwo z kryptograficzną usługą muzyczną Audius, tak więc nie jest to pierwszy krok firmy w branży krypto.

TikTok wchodzi w branżę kryptowalut, blockchain i NFT
reklama
reklama